Амбулаторії на Херсонщині відремонтують за підтримки МЗС Польщі

Джерело: PolskieRadio

У жовтні польський центр міжнародної допомоги (PCPM) за підтримки МЗС країни розпочне ремонт чотирьох амбулаторій у селах на Херсонщині, адже саме тут відбуваються щоденні обстріли російськими військовими.

Так, зауважується, що один із медичних пунктів, котрі отримають підтримку польської сторони, розташований у селі Наддніпрянське, що за 16 км від центру Херсона. До наступу російських військ в Україну в лютому 2022 року тут проживало 1100 осіб. Тоді як через щоденні обстріли залишилося лише 500 жителів, зокрема 18 дітей.

Амбулаторія розташована на першому поверсі чотириповерхового будинку. Більшість вікон у цій будівлі, включно з приймальною, не мають скла. Натомість вставили ДСП. До цього дуже скромно обладнаного медпункту приходять переважно літні люди, — розповідає медсестра Оксана. Згідно з її підрахунками, “пацієнти приходять в амбулаторію на крапельниці, уколи, ЕКГ або на реабілітаційні заняття”.

Ремонт амбулаторій передбачає допомогу в розмірі 350 тисяч злотих (більш як 90 тисяч доларів). Будівельні роботи завершаться у грудні 2024 року.

Вже у 2025 році планується закупити та доставити до закладів необхідне медичне обладнання та витратні матеріали. У повідомленні додали, що весь проект PCPM, який співфінансує польське Міністерство, включає заходи в Херсонській та Харківській областях вартістю п’ять мільйонів злотих.

Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.

Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.

Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.