Американець став громадянином Ірландії після несподіваного тесту ДНК
Джерело: ВВС
Чоловік з Арізони вважає, що він є одним з перших людей, які отримали ірландський паспорт виключно на основі тесту ДНК.
Професор Джон Портманн народився у Феніксі, штат Арізона, влітку 1963 року. Але приблизно через 60 років він дізнався, завдяки тесту ДНК, що його предки на 100% ірландці. Завдяки цьому професор Портманн отримав ірландське громадянство.
Ще немовлям він потрапив під опіку монахинь, потім його всиновили, і більшу частину свого життя він не хотів знати більше про своїх біологічних батьків, бо боявся того, що може там знайти. Але лише кілька років тому його прийомна сестра переконала його зробити тест ДНК.
Професор Портманн розповів, що чекав на результати ДНК-тесту “близько двох місяців”. Потім він отримав результати електронною поштою. Професор описав, що частина змісту листа була заплутаною, але рядок, який він “зміг зрозуміти, говорив, що ви на 100% ірландець”.
“Я подумав, що це, мабуть, помилка. Я подумав, що, можливо, мій маленький флакончик переплутали з чиїмось іншим, тому що я не відчував себе ірландцем. Я не думав, що я ірландець, та ще й на 100%”, – сказав він.
Портманн знайшов експертку з ДНК з Канади, яку він описав як “ДНК-детектива” або “ДНК-ангела”. Вона запевнила його, що це не було помилкою.
“Саме ДНК відкрило мені моє минуле… ДНК змінило моє життя”, – сказав професор Портманн.
І хоча він – не перша людина, яка дізналася більше про своє походження, він вважає, що він – перша людина, яка отримала ірландське громадянство на основі лише тесту ДНК.
І він радий, що отримав ірландський паспорт. Чоловік розповів: “Ірландський паспорт є особливим. Він єдиний, який дає вам привілеї не тільки в ЄС, але й у Великій Британії”.
Професор Портманн познайомився з двоюрідним братом через той самий сайт ДНК. Той розповів, що його батько помер у 2005 році, ймовірно, “не маючи жодного уявлення про те, що я коли-небудь зможу дізнатися, ким він був”, а його мати померла у 2019 році.
- Слідча група CBS News, розташована в Бостоні, штат Массачусетс відправила замість мазка зі щоки собаки ДНК, взяту зі щоки їхньої репортерки Крістіни Хагер. Дослідження показало, що вона на 40% була аляскинським маламутом, на 35% шарпеєм і на 25% лабрадором.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.