Американський дипломат більше 40 років шпигував на користь Куби

Джерело: Reuters

Сполучені Штати Америки звинуватили колишнього посла в Болівії у шпигунстві на користь Куби впродовж понад 40 років.

За словами представників Міністерства юстиції, це одне із наймасштабніших та найтриваліших проникнень в уряд США іноземного агента.

Як розповіли у відомстві, Віктор Мануель Роча, який обіймав посаду посла США в Болівії з 2000 по 2002 рік, звинувачується у скоєнні кількох федеральних злочинів, у тому числі в діяльності як нелегального іноземного агента та використанні паспорта, отриманого шахрайським шляхом.

“Ми стверджуємо, що більше 40 років Віктор Мануель Роча служив агентом кубинського уряду, шукав і отримав посади в уряді Сполучених Штатів, які нададуть йому доступ до непублічної інформації та можливість впливати на зовнішню політику США”, – попередив генеральний прокурор Меррік Гарленді.

73-річного Рочу заарештовано і, як очікується, він постане перед федеральним суддею в Маямі у понеділок.

Також відомо, що Роча працював у Державному департаменті з 1981 по 2002 рік. З 1994 по 1995 рік він працював у Раді національної безпеки Білого дому, а з 2006 по 2012 – був радником командувача Південним командуванням збройних сил США.

Представник Державного департаменту Метью Міллер зазначив, що не може надати подробиць, оскільки цією справою нині займаються правоохоронні органи.

“Ми працюватимемо з нашими партнерами в розвідувальному співтоваристві, щоб оцінити будь-які довгострокові наслідки для національної безпеки з цього питання”, – пояснив він.

У судовому документі колишнього посла звинувачують у секретній підтримці Куби та її місії зі збору розвідданих проти Вашингтона з 1981 року.

При цьому вказано, що Роча визнав свою багаторічну роботу на Кубу під час низки зустрічей у 2022 і 2023 роках з агентом ФБР під прикриттям, який видавав себе за таємного представника Головного управління розвідки Куби.

Традицію приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Державне бюро розслідувань оприлюднило офіційне заявлення після звітів від “Сінево” щодо арешту головного офісу у Києві. За їхніми даними, розслідування в цій справі розпочалось ще у 2022 році, але не призвело до припинення діяльності медичного підприємства.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.