АМПУ: Україна експортувала через морський коридор 60 мільйонів тонн вантажу

Джерело: пресслужба АМПУ

Станом на сьогодні через порти Великої Одеси вдалось вивезти понад 60 млн тонн товарів за 11 місяців роботи українського морського коридору.

В Адміністрації морських портів України підтвердили, що за 11 місяців роботи морського коридору Україна експортувала понад 60 млн тонн вантажу.

Зокрема з них – 40,6 млн тонн зернові вантажі які експортують до 46 країн світу.

Нині українським коридором рухається балкер Manta Hacer з 25,2 тис. т  української гуманітарної пшениці до Ємену. Це чергове судно, яке зафрахтовано Всесвітньою продовольчою програмою ООН.

Навіть попри війну та підступні обстріли ворогом портової інфраструктури зокрема ангарів для збереження агропродукції, Україна залишається ключовим гравцем у питанні глобальної продовольчої безпеки світу. Особливо що стосується експорту зернових до країн Азії та Африки, – нагадали у повідомленні.

  • 25 листопада 2023 року президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Європейська комісія виділить 50 мільйонів євро на відновлення українських портів, які постраждали від російських атак.

Міністерство внутрішніх справ України запропонувало Португалії допомогу в боротьбі з масштабними пожежами, які охопили центральну та північну частини країни.

У Верховному Суді прокурори домоглися повернення до комунальної власності земельної ділянки, виділеної Київрадою приватному товариству для забудови. Мова про земельну ділянку біля озера Вирлиця, яка ще з 1994 року зарезервована як цінна природна територія, що має значну рекреаційну цінність.

У Шотландії водолази виявили уламки британського військового судна, який було потоплено німецьким підводним човном у Північному морі майже 110 років тому.

Нове дослідження, засноване на ДНК, отриманій з людських кісток і зубів, витягнутих зі стародавніх поховань у Скандинавії – семи з району у Швеції під назвою Фальбігден, одного з прибережних районів Швеції неподалік від Гетеборга і одного з Данії, – припускає, що причиною неолітичного занепаду населення Північної Європи близько 5 000 років тому могли стати хвороби, зокрема чума.

Рятувальники завершили роботи на місці російського удару по пансіонату у Сумах.