Анонсований Путіним аналог «Вікіпедії» закрили — у РФ немає коштів

Джерело: росЗМІ

У Росії, створені в межах онлайн-проекту “Большой российской энциклопедии”, матеріали передадуть команді іншої інтернет-енциклопедії – “Рувики”. Співробітники БРЭ повідомляли, що зарплата їм не нараховувалась із грудня минулого року.

У 2019 році розпорядженням уряду РФ на базі БРЭ було створено “загальнонаціональний інтерактивний науково-освітній портал”. Для нього підготували 98 тисяч статей, але на сайті БРЭ опублікували лише половину. Керівництво проекту стверджувало, що всі статті верифікують вчені.

Також у 2019 році Володимир Путін заявив, що “Вікіпедію” “краще замінити новою “Великою російською енциклопедією” в електронному вигляді”, де буде міститися “достовірна інформація в хорошій, сучасній формі”.

У березні 2024 року у держдумі РФ заявили, що “Вікіпедію” можуть заблокувати в Росії згідно із законом про заборону популяризації VPN – сервісів обходу блокувань в інтернеті.

  • У застосунку Тікток заблокували акаунти російських державних ЗМІ за “таємні операції з впливу” перед виборами у США.
  • Платформа Meta заборонила на своїх майданчиках Russia Today (RT), “Россия сегодня” та інші російські державні медіамережі.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.