AP: Керівний орган Міжнародної боксерської асоціації має зв’язки з Росією
Джерело: The Associated Press
За даними AP, заборонений керівний орган Міжнародної боксерської асоціації (IBA) має зв’язки з Росією та неспокійну історію.
Майже 17 місяців тому в Нью-Делі алжирську боксерку Імане Хеліф дискваліфікували з чемпіонату світу Міжнародної боксерської асоціації через три дні після того, як вона виграла бій раннього раунду з Азалією Амінєвою, раніше непереможеною росіянкою. Дискваліфікація означала, що Амінєва й далі офіційно залишається непереможною.
Зауважимо, що очолює Міжнародну боксерську асоціацію російський функціонер Умар Кремльов.
IBA також заявила, що Хеліф і її колега-боксер Лін Ю-тінг з Тайваню не змогли “відповідати необхідним критеріям прийнятності та були визнані такими, що мають конкурентні переваги перед іншими конкурентками”.
IBA забороняє спортсменкам із чоловічою хромосомою XY брати участь у змаганнях серед жінок. Однак окрім гендерних суперечок, управління IBA також звинувачували у відсутності нормальної прозорості майже в кожному аспекті їх операцій, особливо в останні роки.
У виданні зазначають, що Міжнародний олімпійський комітет має десятиліття переважно поганої історії з керівним органом, раніше відомим протягом десятиліть як AIBA.
“Ці двоє спортсменів стали жертвами раптового і свавільного рішення IBA. Такий підхід суперечить належному врядуванню”, — заявив речник МОК Марк Адамс щодо ситуації з Хеліф та Лін.
Остаточний крах AIBA стався приблизно шість років тому, коли вона обрала президентом Гафура Рахімова, узбецького бізнесмена, якого міністерство фінансів США назвало босом організованої злочинності. Рахімов, який заперечує ці звинувачення, подав у відставку в липні 2019 року, через місяць після того, як МОК зупинив відносини.
Група змінила назву і обрала президентом Кремльова, російського боксерського функціонера та знайомого президента Росії Володимира Путіна. Це лише погіршило ситуацію між IBA та частинами міжнародної боксерської спільноти, які не мають фінансової підтримки цього органу, на відміну від багатьох менших боксерських країн.
Кремльов представив російський державний “Газпром” як свого найбільшого спонсора та переніс більшу частину діяльності IBA до Росії після того, як він прийшов на посаду наприкінці 2020 року.
МОК назавжди позбавив IBA олімпійських повноважень і провів останні два олімпійські боксерські турніри з цільовою групою.
Але Кремльов скористався нагодою цього літа, щоб поставити під сумнів керівництво МОК Паризьким боксерським турніром, одночасно розпалюючи ширший резонанс, піднятий навколо Хеліф та Лін.
Кремльов також зробив додаткові звинувачення щодо статі обох бійців, не надавши доказів.
МОК заявив, що бокс буде виключено з Олімпійських ігор у Лос-Анджелесі 2028 року, якщо цей вид спорту не підтримає новий керівний орган, і Всесвітній бокс є єдиною очевидною альтернативою.
- Іман Хеліф перемогла угорку Луку Анну Хаморі одноголосним рішенням суддів у чвертьфінальному бою в напівсередній вазі на Олімпійських іграх у Парижі. Боксерка принесла Алжиру першу олімпійську медаль з боксу з 2000 року.
В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.
Протягом тижня двоє жителів Сумської області постраждали від укусів кажанів.
Прикордонники 7-го Карпатського загону спільно з працівниками Львівської митниці у пункті пропуску “Рава-Руська” виявили у громадянина Латвії старовинний самовар.
Цьогорічні олімпійські та паралімпійські спортсмени долучилися до грандіозного Параду чемпіонів на Єлисейських полях в Парижі. Разом зі спортсменами, волонтерами та організаторами у суботньому дійстві взяли участь близько 10 000 осіб.
За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.