Апеляційний суд США ухвалив рішення на користь закону, який може заборонити TikTok
Джерело: АР
Сьогодні Федеральний апеляційний суд США ухвалив рішення на користь закону, що зобов’язує TikTok відокремитися від своєї китайської материнської компанії ByteDance, або ж потрапить під заборону в США до середини січня 2025 року.
Це значна поразка для популярної соцмережі, яка намагається зберегти свій бізнес у країні.
Три судді апеляційного суду округу Колумбія одностайно відхилили петицію TikTok про скасування закону. Вони наголосили, що закон не порушує Першу поправку до Конституції США, яка захищає свободу слова. На думку суду, дії уряду спрямовані на захист американської свободи від впливу іноземної держави та на обмеження збору даних користувачів.
Компанія планує оскаржити рішення у Верховному суді. Представники TikTok стверджують, що закон базується на припущеннях і бездоказових звинуваченнях, які можуть призвести до цензури, позбавляючи мільйони американців доступу до платформи. Вони наголошують, що уряд не надав жодних доказів передачі даних китайській владі.
Законодавці, які підтримали закон, привітали рішення суду. Водночас у TikTok заявляють, що компанія зробила значні інвестиції для захисту даних американських користувачів, і звинувачують уряд у зриві переговорів щодо потенційного вирішення конфлікту.
Тим часом потенційні інвестори, серед яких колишній міністр фінансів Стівен Мнучін, висловлюють інтерес до купівлі американського бізнесу TikTok.
Президент США Джо Байден підписав цей закон у квітні, завершивши кількарічну дискусію у Вашингтоні про загрози національній безпеці через зв’язки Tikтokу із Китаєм. Влада США побоюється, що китайський уряд може використовувати дані користувачів Tikтoку або маніпулювати контентом.
- Нещодавно Європейська комісія надіслала TikTok запит на інформацію відповідно до Закону про цифрові послуги (DSA) у зв’язку з підозрою про вплив на президентські вибори в Румунії через цю платформу.
- У Румунії Національна рада телебачення і радіомовлення запідозрила TikTok у неналежному використанні алгоритму, що сприяло просуванню ультраправого політика Келіна Джорджеску. У відповідь керівництво TikTok видалило мережу, яка агітувала за Джорджеску.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.