Apple була на межі найбільшої кризи з часів пандемії через мита Трампа – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Компанії Apple вдалося уникнути найбільшої кризи з часів пандемії COVID-19. Запроваджені президентом США Дональдом Трампом 125% мита на товари, вироблені в Китаї, загрожували зруйнувати ланцюжок постачання компанії так само, як пʼять років тому.
Рішення Трампа звільнити від накладення взаємних мит смартфони та комп’ютери допомогло цьому запобігти.
Як зауважили у виданні, хоча на товари, що містять напівпровідники, все же можуть ввести галузевий тариф і 20% мита на Китай залишається, ця зміна знаменує собою перемогу для Apple та індустрії побутової електроніки, яка покладається на азійську країну у своєму виробництві.
До останнього послаблення мит виробник iPhone мав план Б. Зокрема компанія змінила свій ланцюжок постачань, щоб виробляти в Індії більше iPhone, орієнтованих на США, які б обкладалися набагато нижчими митами. Керівництво Apple вважало, що це було б короткостроковим рішенням, яке дозволило б уникнути китайського тарифу і запобігти значному зростанню цін.
Враховуючи, що потужності з виробництва iPhone в Індії дозволяють випускати понад 30 мільйонів смартфонів на рік, виробництво лише в цій країні могло б задовольнити значну частину американського попиту. Сьогодні Apple продає від 220 до 230 мільйонів iPhone на рік, і близько третини з них припадає на США.
- Технологічний гігант Apple зафрахтував вантажні рейси, щоб переправити 600 тонн iPhone (приблизно 1,5 мільйона одиниць) з Індії до США.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.