Apple скасовує свої плани зі створення електромобіля

Джерело: BBC News

Apple скасувала свої плани зі створення електромобілів (EV) через десять років після того, як, за чутками, компанія працює над цим проєктом.

Повідомляється, що команда розробки автомобілів Apple була відома як група спеціальних проєктів як частина проєкту Titan.

Оскільки компанія витратила мільярди доларів на дослідження та розробки, спочатку ходили чутки, що Apple працює над повністю автономним транспортним засобом.

За даними Bloomberg News, багато співробітників проєкту будуть переведені до підрозділу штучного інтелекту (AI) виробника iPhone.

“Це розумне і довгоочікуване рішення. Ринкового попиту на електромобілі немає, і вся активність — це ШІ”, — сказав засновник і виконавчий директор консалтингової компанії Constellation Research Рей Ван.

Apple вивчає інші можливості, окрім iPhone і комп’ютерів, включаючи нещодавно випущену гарнітуру віртуальної реальності Vision Pro.

Дослідницька компанія Counterpoint підкреслила, що рішення було прийнято на тлі стрімкого зростання ринку штучного інтелекту в побутовій електроніці.

Попит на електромобілі сповільнився останнім місяцем, оскільки витрати на позики залишаються високими, що робить ринок дедалі більш конкурентоспроможним.

В останні місяці американські гіганти автомобільної промисловості Ford і General Motors відклали плани щодо розширення виробництва електромобілів.

У січні Tesla попередила, що зростання її продажів цього року буде меншим, ніж у 2023 році.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.