Арештовано майно сім’ї та підконтрольних компаній Ігоря Гринкевича, – ДБР

Джерело: Державне бюро розслідувань
Арештовано майно сім’ї та підконтрольних компаній львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який є фігурантом корупційного скандалу у Міноборони.
У межах розслідування провели обшуки за адресами проживання та роботи бізнесмена, за адресами проживання директорів та офісів підконтрольних йому компаній.
Також накладено арешт на нерухоме майно, транспортні засоби преміумкласу, які перебувають у власності сім’ї бізнесмена, а також на майно та рахунки підконтрольних йому компаній.
Досудове розслідування триває.
Корупційний скандал з родиною Гринкевич. Що відомо?
Бізнесмен Ігор Гринкевич був чи не найбільшим постачальником українського Міністерства оборони. Наприкінці грудня його затримали за спробу підкупу одного з керівників Державного бюро розслідувань, якому він намагався дати хабар розміром 500 000 доларів.
За інформацією правоохоронних органів, Ігор Гринкевич за допомогою хабаря намагався повернути майно, вилучене з підконтрольних йому компаній у межах розслідування кримінальної справи.
Мовиться про кримінальну справу, відкриту кілька місяців тому за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних Сил України, які і мав постачати Гринкевич: 23 його компанії виграли тендери Міноборони на загальну суму 1,5 мільярда гривень.
За даними слідства, тендер на постачання одягу виграли компанії, які раніше займались будівництвом і не мали виробничих потужностей для виготовлення і зберігання речей, необхідних Міноборони.
Як наслідок – компанії Гринкевича повністю не виконали умови 6-ти контрактів, а щонайменше за 7-ма контрактами було часткове виконання. Водночас кошти від Міноборони компанії бізнесмена отримали у повному обсязі.
Окрім цього, за 8-ма угодами компанії Гринкевича виконали умови з кількамісячним запізненням.
Попередньо невиконання умов контрактів призвело до зриву постачання одягу та збитків на суму 1,2 мільярда гривень бюджетних коштів.
Більш того, ціни на товари для Міноборони були завищені. За попередніми оцінками, сума збитків через високі ціни може сягати понад 1 мільярд гривень.
На час, поки тривало слідство, майно бізнесмена було арештовано. Саме його й намагався повернути Ігор Гринкевич, пропонуючи працівнику ДБР хабар.
30 грудня Печерський райсуд Києва відправив Гринкевича під варту з можливістю застави у понад 429 мільйонів гривень. Заставу бізнесмен на цей час не вніс.
Гринкевичу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Стаття передбачає до 8-ми років ув’язнення.
Варто зауважити, що після скандалу Міноборони України розірвало угоди зі всіма компаніями Ігоря Гринкевича, окрім однієї – угоди на харчування військових у Миколаївській та Херсонській областях, яка діє з 1 січня до 1 квітня 2024 року.
“Це була остання угода, яку уклав департамент ресурсного забезпечення, який зараз розформовують. Угоду укладено за результатами тендеру, проведеного на Прозорро – до того, як нам стало відомо про арешти і затримання”, – сказав заступник глави Міноборони Віталій Павленко.
- Художниця Соня Морозюк вперше прокоментувала скандал навколо її нареченого Романа Гринкевича та його батька – Ігора Гринкевича, якого підозрюють у розкраданні коштів Міноборони.
- Роман Гринкевич – син львівського бізнесмена Ігора Гринкевича, який є фігурантом корупційного скандалу у Міноборони – прокоментував ситуацію щодо свого батька.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
У п’ятницю, 18 липня, Рада Європейського Союзу з загальних питань офіційно ухвалила 18-й пакет санкцій проти Росії.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Верховна Рада проголосувала за склад уряду новопризначеної прем’єр-міністерки Юлії Свириденко.