Арестович звинуватив українців у створенні «мотивації воювати» для мобілізованих росіян
Джерело: Юлія Латиніна в Youtube
Колишній радник Офісу Президента України Олексій Арестович в розмові з російською журналісткою Юлією Латиніною сказав, що українці дали росіянам “привід для помсти”.
“Головне, що ми зробили, це коли дозволили собі дегуманізувати росіян. Це головна наша помилка. Спочатку ми тримались, а потім з задоволенням поринули в це все. Ми дали середньому росіянину, мобілізованому росіянину, дали чудову мотивацію воювати”, – сказав Арестович.
Він додав, що російський солдат “завжди має пояснення, за що він воює”.
“Ми дали йому привід для ресентименту, дали привід для помсти”, – сказав колишній радник ОП.
Він також заявив, що його та його рідних українці вважають “звірами”.
“Мене вважають звіром, мою жінку вважають звіром, моїх дітей вважають звірами, моїх батьків вважають звірами. Нас всі вважають рабами, звірами, маніяками, психами, придурками і так далі. Ну а що після цього робити з вами, друзі мої”.
Нагадаємо, що в березні 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Арестович сказав в інтерв’ю BBC:
“Проти нас воює абсолютна диявольщина, чистий сатанізм, і перемогти його треба не тим, що ми вб’ємо багато людей, а тим, що ми самі не озвіріємо, не станемо варварами як вони”.
Він також говорив, що до 9 травня 2022 року “останнього російського солдата копняками виженуть наші фермери через північний кордон, забравши перед тим трактором його танк”.
“З Росією треба проводити щось на кшталт денацифікації на благо самих росіян, але це не колективна відповідальність – це психологічне рекондиціонування, щоб через покоління-два повернути їх до сім’ї цивілізованих народів. Бо вони, якщо дивитися на стан їхньої колективної свідомості, вже не в повній мірі люди. Їх треба просто лікувати”, – казав Арестович.
- Громадська діячка та волонтерка Марія Берлінська зазначила, що президенту варто відверто поспілкуватись з народом та “сказати людям правду”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.