Астероїд пролетів лише за 428 км від Землі, і його не помітили заздалегідь

Джерело: Science Daily

1 жовтня невеликий астероїд під назвою 2025 TF пролетів над Антарктидою на рекордно близькій відстані – лише 428 км над поверхнею Землі, що приблизно відповідає висоті орбіти Міжнародної космічної станції.

Діаметр астероїда, який пройшов над Антарктидою о 00:47, становить близько 1-3 метрів. Об’єкт виявили лише через кілька годин після того, як він вже пролетів повз Землю.

Фото: ESA

Як зазначається, астероїд 2025 TF, діаметром лише кілька метрів, належить до категорії навколоземних об’єктів, які вважаються безпечними для планети в цілому. Подібні небесні тіла кілька разів на рік входять в атмосферу Землі, зазвичай розпадаючись високо над поверхнею. Якщо ж вони досягають нижчих висот, це зазвичай супроводжується видовищним вогняним болідом, іноді з падінням невеликих метеоритів на землю.

Астрономи з Відділу планетарного захисту Європейського космічного агентства (ESA) незабаром після виявлення астероїда спостерігали об’єкт за допомогою телескопа Las Cumbres Observatory у Сідінг-Спрінг, Австралія.

У промисловій зоні Ras Laffan у Катарі стався вибух на газовому об’єкті Barzan. За даними влади, загинули щонайменше 13 людей, ще 66 дістали поранення.

Капітан збірної Аргентини Ліонель Мессі став найкращим бомбардиром в історії чемпіонатів світу з футболу. У матчі другого туру ЧС-2026 проти Австрії він забив свій 17-й гол на мундіалях і перевершив рекорд німця Мірослава Клозе.

Гейлі Бібер стала обличчям нової кампанії бренду Skims, заснованого Кім Кардаш’ян. Модель знялася для колекції Everyday Cotton і розповіла про базові речі, які носить щодня.

Нинішнє загострення між Україною та Польщею, ініційоване рішенням президента Польщі Кароля Навроцького позбавити президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла через найменування української військової частини на честь героїв УПА, переросло у масштабну дипломатичну кризу, що вийшла далеко за межі суперечок про минуле. 

Понад 400 великих суден, зокрема нафтових танкерів, очікують біля східного входу до Ормузької протоки на відновлення судноплавства. Власники не поспішають заходити в акваторію через невизначеність довкола домовленостей між США та Іраном.