Багато чеченців живуть і працюють в Україні, а також служать у лавах ЗСУ — Рошук

Джерело: Катерина Рошук у Фейсбуці 

Засновниця та СЕО онлайн-медіа “Букви” Катерина Рошук наголосила, що чеченці є важливою частиною українського суспільства, зокрема багато з них живуть і працюють в Україні, а також служать у ЗСУ.

“У перші дні повномасштабної війни (замість якої мали бути мир і травневий шашлик, і про яку нас не попередили, щоб ми не створили заторів та паніки) мої сусіди – українські чеченці – забезпечили захист будинку від диверсантів. Багато чеченців живуть та мають бізнес в Україні. Багато чеченців у складі формувань ЗСУ воюють за Україну”, – написала вона.

Рошук зауважила, що для чеченців, які прагнуть повернутися на свою землю після звільнення від окупації РФ, кадирівці – диверсанти, які воюють на боці Росії, – є заклятими ворогами. Але у суспільстві все ще існують стереотипи та побутовий расизм, які залишилися спадщиною СРСР і культивуються певними медійними продуктами.

“Президент Зеленський є продуктом та амбасадором цієї культури й цінностей. Це не добре і не погано, це реальність, але це можна і варто змінити, позбувшись постколоніального спадку”, – вважає засновниця “Букв”.

Нетерпимість до тих, хто відрізняється за етнічним походженням чи культурою, не повинна мати місця у вільному суспільстві, яке бореться проти диктатури.

“Для нас ворогами є ті, хто порушує закон і наші права, а не відмінний за статтю, кольором шкіри чи походженням. Це і відрізняє цивілізованих людей від окупантів. Це і відрізняє президента європейської вільної країни від диктатора”, – резюмувала Рошук.

Американська компанія-розробник софту для розпізнавання тексту ABBYY масово звільнила співробітників з російським громадянством, як мінімум із трьох своїх міжнародних офісів — на Кіпрі, в Угорщині та Сербії.

У Центрі національного спротиву зауважили, що у тимчасово окупованому Донецьку відбулася так звана “міжнародна” конференція “історія новоросії”, на якій зокрема акцентували на вигаданому “спільному” минулому України та РФ.

У жовтні польський центр міжнародної допомоги (PCPM) за підтримки МЗС країни розпочне ремонт чотирьох амбулаторій у селах на Херсонщині, адже саме тут відбуваються щоденні обстріли російськими військовими.

Новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна має стати членом альянсу, оскільки досягти сталої та міцної безпеки у Європі без неї неможливо.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 1 жовтня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень, противник завдав 2 ракетні удари (2 ракети), 59 авіаційних ударів (зокрема, задіяв 104 КАБ) та 446 ударів дронами-камікадзе, здійснив 2713 обстрілів позицій наших військ.