Байден заборонить продаж програмного забезпечення Kaspersky в США через зв’язки з РФ

Джерело: Reuters

У четвер, 20 червня, адміністрація Байдена оголосить про плани заборонити продаж антивірусного програмного забезпечення Kaspersky в Сполучених Штатах через зв’язки з РФ, повідомила особа, знайома з цим питанням, посилаючись на великих клієнтів фірми в США.

Джерело повідомило, що тісні зв’язки компанії з російським урядом становлять критичний ризик, зокрема привілейований доступ програмного забезпечення до систем комп’ютера може дозволити йому викрасти конфіденційну інформацію з американських пристроїв, установити шкідливе програмне забезпечення або затримати критичні оновлення.

Раніше в Kaspersky заявляли, що це приватна компанія, не пов’язана з урядом Росії.

У виданні Reuters наголосили, що ця заборона свідчить, що адміністрація Байдена намагається уникнути будь-яких ризиків російських кібератак, пов’язаних із програмним забезпеченням Kaspersky, і продовжує тиснути на РФ через війну останньої проти України.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.