Байден заявив про успішні атаки по цілях хуситів у Ємені

Джерело: Білий дім

Президент США Джо Байден назвав успішними спільні атаки Сполучених Штатів та союзників на об’єкти угруповання хуситів у Ємені.

“Сьогодні, за моєю вказівкою, військові сили США — разом зі Сполученим Королівством і за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів — успішно завдали ударів по ряду цілей у Ємені, які використовували повстанці-хусити, щоб поставити під загрозу свободу судноплавства в одному з найважливіших водних шляхів світу”, – зазначив американський лідер.

Байден наголосив, що ці атаки – пряма відповідь на атаки хуситів на міжнародні морські судна у Червоному морі, зокрема – вперше в історії – з використанням протикорабельних балістичних ракет.

Очільник Білого дому додав, що хусити здійснили 27 атак на міжнародне комерційне судноплавство, внаслідок чого збитків зазнали понад 50 країн.

“Екіпажі з понад 20 країн зазнавали погроз або були взяті в заручники під час актів піратства. Понад 2000 кораблів були змушені відхилити тисячі миль, щоб уникнути Червоного моря, що може спричинити тижні затримок у термінах доставки продуктів. А 9 січня хусити здійснили найбільшу на сьогодні атаку, націливши її безпосередньо на американські кораблі”, – додав він.

Байден наголосив, що минулого тижня США разом з 13 союзниками та партнерами зробили недвозначне попередження про те, що хусити отримають відповідь, якщо їхні атаки не припиняться.

“Сьогоднішні оборонні дії відбулися після цієї широкомасштабної дипломатичної кампанії та ескалації нападів хуситів на комерційні судна. Ці цілеспрямовані удари є чітким сигналом того, що Сполучені Штати та наші партнери не потерплять нападів на наш персонал і не дозволять ворожим особам поставити під загрозу свободу судноплавства на одному з найважливіших комерційних маршрутів у світі”, – резюмував він.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.