Baykar створить в Україні центр з ремонту та обслуговування дронів

Джерело: пресслужба Міністерства оборони

Міноборони підписало з турецькою компанією Baykar Makina договір про створення в країні центру з ремонту та обслуговування дронів Bayraktar в Україні.

Це зроблено у розвиток Рамкової угоди між Україною та Туреччиною про співробітництво у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях.

Ми досягли згоди, найближчим часом буде створено центр, – зазначив держсекретар Міноборони Костянтин Ващенко. – Рухаємося вперед і нам важливо створювати власну базу в Україні для обслуговування безпілотників.

Наголошується, що цей спільний проєкт закладе основу нашої системної роботи. Ващенко висловив окрему вдячність компанії Baykar за внесок у нарощення потужності ЗСУ в боротьбі з російською агресією.

Раніше стало відомо, що Міністерство узгодило з інвесторами та зацікавленими сторонами місце розташування центру для обслуговування, поточного ремонту, модернізації та навчання персоналу, пов’язаного з експлуатацією безпілотників Bayraktar.

Довідка. Baykar Makina — турецька військова компанія, заснована в 1984 році. Відома моделями безпілотних літальних апаратів: Bayraktar TB2, Bayraktar Akıncı, VTOL, Mini UAV.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.

31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.

Між Києвом та західними прихильниками, зокрема й Сполученими Штатами, виникають гострі суперечки щодо майбутнього захисту України від повномасштабного вторгнення Росії. Українські лідери все частіше скаржаться на те, що Вашингтон обмежує здатність відповідати на напади Росії, оскільки політики США змушують їх робити більше для боротьби з корупцією навіть на тлі загострення бойових дій. Тоді як європейські та американські офіційні особи сперечаються щодо стратегії перелому ситуації на полі бою.