Baykar створить в Україні центр з ремонту та обслуговування дронів
Джерело: пресслужба Міністерства оборони
Міноборони підписало з турецькою компанією Baykar Makina договір про створення в країні центру з ремонту та обслуговування дронів Bayraktar в Україні.
Це зроблено у розвиток Рамкової угоди між Україною та Туреччиною про співробітництво у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях.
Ми досягли згоди, найближчим часом буде створено центр, – зазначив держсекретар Міноборони Костянтин Ващенко. – Рухаємося вперед і нам важливо створювати власну базу в Україні для обслуговування безпілотників.
Наголошується, що цей спільний проєкт закладе основу нашої системної роботи. Ващенко висловив окрему вдячність компанії Baykar за внесок у нарощення потужності ЗСУ в боротьбі з російською агресією.
Раніше стало відомо, що Міністерство узгодило з інвесторами та зацікавленими сторонами місце розташування центру для обслуговування, поточного ремонту, модернізації та навчання персоналу, пов’язаного з експлуатацією безпілотників Bayraktar.
Довідка. Baykar Makina — турецька військова компанія, заснована в 1984 році. Відома моделями безпілотних літальних апаратів: Bayraktar TB2, Bayraktar Akıncı, VTOL, Mini UAV.
- Косово закупило партію безпілотників Bayraktar турецького виробництва, повідомив прем’єр Альбін Курті, у той час, коли республіка зіштовхується з заворушеннями на півночі, де етнічні серби відмовляються визнавати владу Приштини.
- У Литві стартував збір для закупівлі 500 дронів-камікадзе типу FPV для України. Акція “Пісні дронів”, яка має на меті зібрати 300 тисяч євро, триватиме до 24 серпня — Дня незалежності України.
- На майбутньому заводі із виробництва безпілотників Bayraktar в Україні планують виготовляти не лише ударні безпілотники Bayraktar TB2, а й безпілотні винищувачі Bayraktar Akıncı та реактивні надзвукові Bayraktar Kizilelma.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.