Бельгія працюватиме над просуванням членства України в ЄС під час головування в Раді ЄС

Зображення: МЗС України

Джерело: Міністерство закордонних справ України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів із міністеркою закордонних справ Бельгії Аджею Лабіб у Брюсселі повідомив, що Бельгія працюватиме над просуванням членства України в Європейському Союзі під час свого головування в ЄС у 2024 році.

Під час зустрічі міністри обговорили майбутнє головування Бельгії у Раді ЄС і зазначили, що просування членства України в ЄС буде одним із ключових пріоритетів.

“Я почув чіткий сигнал, що Бельгія розуміє історичну місію та відповідальність в контексті цього головування, під час якого будуть ухвалені важливі рішення та закладатимуться основи майбутнього приєднання України до Євросоюзу”, – заявив Дмитро Кулеба.

Глави МЗС також підкреслили лідерську роль Бельгії у сфері запровадження механізму використання податку на прибуток від заморожених російських активів задля відновлення України.

“Нам потрібна ширша законодавча база в межах ЄС, щоб згадана практика була поширена на інші європейські країни. Росія має заплатити за шкоду і руйнування, яких вона завдала Україні”, – зазначив Дмитро Кулеба.

Очільник МЗС України окремо подякував своїй бельгійській колезі за готовність надати нову партію генераторів та мобільних систем опалення для допомоги українцям під час зимового періоду.

Глави дипломатій окремо обговорили подальші кроки задля втілення “формули миру” президента Володимира Зеленського.

Зі свого боку, Аджа Лабіб наголосила, що з перших днів повномасштабної агресії РФ проти України Бельгія надала прихисток тисячам українських громадян, а також значну фінансову, військову і гуманітарну підтримку.

“Ми продовжуємо підтримувати Україну. Нещодавно ми створили новий фонд для допомоги Україні розміром 1,7 млрд євро. Кошти будуть спрямовані на військові потреби та втілення гуманітарних проєктів”, – зазначила очільниця МЗС Бельгії.

Міністри закордонних справ також обговорили співпрацю між Україною та Бельгією у сфері культури.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.