Бельгія працюватиме над просуванням членства України в ЄС під час головування в Раді ЄС

Зображення: МЗС України
Джерело: Міністерство закордонних справ України
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів із міністеркою закордонних справ Бельгії Аджею Лабіб у Брюсселі повідомив, що Бельгія працюватиме над просуванням членства України в Європейському Союзі під час свого головування в ЄС у 2024 році.
Під час зустрічі міністри обговорили майбутнє головування Бельгії у Раді ЄС і зазначили, що просування членства України в ЄС буде одним із ключових пріоритетів.
“Я почув чіткий сигнал, що Бельгія розуміє історичну місію та відповідальність в контексті цього головування, під час якого будуть ухвалені важливі рішення та закладатимуться основи майбутнього приєднання України до Євросоюзу”, – заявив Дмитро Кулеба.
Глави МЗС також підкреслили лідерську роль Бельгії у сфері запровадження механізму використання податку на прибуток від заморожених російських активів задля відновлення України.
“Нам потрібна ширша законодавча база в межах ЄС, щоб згадана практика була поширена на інші європейські країни. Росія має заплатити за шкоду і руйнування, яких вона завдала Україні”, – зазначив Дмитро Кулеба.
Очільник МЗС України окремо подякував своїй бельгійській колезі за готовність надати нову партію генераторів та мобільних систем опалення для допомоги українцям під час зимового періоду.
Глави дипломатій окремо обговорили подальші кроки задля втілення “формули миру” президента Володимира Зеленського.
Зі свого боку, Аджа Лабіб наголосила, що з перших днів повномасштабної агресії РФ проти України Бельгія надала прихисток тисячам українських громадян, а також значну фінансову, військову і гуманітарну підтримку.
“Ми продовжуємо підтримувати Україну. Нещодавно ми створили новий фонд для допомоги Україні розміром 1,7 млрд євро. Кошти будуть спрямовані на військові потреби та втілення гуманітарних проєктів”, – зазначила очільниця МЗС Бельгії.
Міністри закордонних справ також обговорили співпрацю між Україною та Бельгією у сфері культури.
- 11 жовтня у Брюсселі президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Королівства Бельгія Александром Де Кроо.
- Міністерка оборони Бельгії Людивін Дедондер оголосила про відправку кількох бельгійських винищувачів-бомбардувальників F-16 в Україну з 2025 року “залежно від збільшення потужності наших нових F-35”.
- 15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
- Бельгія у межах тренувальних програм під егідою Європейського Союзу допомогла у підготовці тисячі українських солдатів.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.