Без допомоги Україні є ризики погіршення безпеки в Європі — лідери скандинавських країн

Джерело:Financial Times

Лідери скандинавських країн закликали інші держави продемонструвати єдність у підтримці України на тлі агресії з боку Росії. Вони попередили, що відмова у допомозі Києву може загрожувати глобальній безпеці в Європі.

Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стор, президент Фінляндії Саулі Нііністьо, прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та прем’єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір об’єднали свої зусилля, щоб підкреслити важливість єдності перед агресією Росії. Вони надіслали відповідний лист до видання.

“Росія прагне використати розбіжності. Ми повинні продовжувати стояти разом проти незаконної та аморальної війни Росії так само, як ми робили це з моменту вторгнення. В іншому випадку ми ризикуємо отримати світ з меншою свободою і меншою безпекою на десятиліття, якщо не на покоління вперед”, — написали лідери країн.

Лідери наголосили, що Україна не може захистити себе “лише словами”, а війну “не переможеш без зброї”. Вони обіцяли продовжувати надавати широкий спектр підтримки Україні, включаючи економічну, військову, гуманітарну та фінансову допомогу.

“Зменшення підтримки України зараз не є варіантом. Їх боротьба за свободу залежить від нашої наполегливості у продовженні цього курсу. Хоробрі українські солдати воюють щодня. Їхня боротьба за свободу – це також і наша боротьба. Свобода України нерозривно пов’язана з нашою свободою. Ми не дозволимо агресору диктувати умови європейської безпеки”, — йдеться у листі.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.