Безкоштовні путівки до «Артеку» 2024: які категорії дітей їх отримають

Джерело: Мінсоцполітики

У Міжнародному дитячому центрі “Артек”, основна частина якого зараз розміщується в закарпатському регіоні, цього року безкоштовно зможуть оздоровитися ще більше дітей, повідомили у Міністерстві соціальної політики.

До переліку категорій дітей, які отримують безкоштовні путівки до “Артеку”, на 2024 рік додалися ще три:

  • діти учасників бойових дій, зокрема і добровольців, визначених у пунктах 19–24 частини 1 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • діти загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, визначених у частині першій статті 10-1 цього ж Закону;
  • діти, зареєстровані як ВПО, які отримують допомогу на проживання ВПО.

Як і минулого року, у 2024 році безкоштовні путівки також надаватимуть таким дітям:

  • діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  • рідні діти батьків-вихователів або названих батьків, які проживають в одній названій сім’ї чи ДБСТ;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти, один з батьків яких загинув, пропав безвісти або помер від поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, отриманого в зоні проведення АТО, здійснення заходів національної безпеки і оборони, відсічі і стримування російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, зоні бойових дій.

Першочергово оздоровлюватись в “Артеку” зможуть діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, рідні діти батьків-вихователів і названих батьків, діти-ВПО, які перемістилися з регіонів активних бойових дій та окупованих територій, зазначили у відомстві.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.