Безкоштовні путівки до «Артеку» 2024: які категорії дітей їх отримають

Джерело: Мінсоцполітики

У Міжнародному дитячому центрі “Артек”, основна частина якого зараз розміщується в закарпатському регіоні, цього року безкоштовно зможуть оздоровитися ще більше дітей, повідомили у Міністерстві соціальної політики.

До переліку категорій дітей, які отримують безкоштовні путівки до “Артеку”, на 2024 рік додалися ще три:

  • діти учасників бойових дій, зокрема і добровольців, визначених у пунктах 19–24 частини 1 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • діти загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, визначених у частині першій статті 10-1 цього ж Закону;
  • діти, зареєстровані як ВПО, які отримують допомогу на проживання ВПО.

Як і минулого року, у 2024 році безкоштовні путівки також надаватимуть таким дітям:

  • діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  • рідні діти батьків-вихователів або названих батьків, які проживають в одній названій сім’ї чи ДБСТ;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти, один з батьків яких загинув, пропав безвісти або помер від поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, отриманого в зоні проведення АТО, здійснення заходів національної безпеки і оборони, відсічі і стримування російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, зоні бойових дій.

Першочергово оздоровлюватись в “Артеку” зможуть діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, рідні діти батьків-вихователів і названих батьків, діти-ВПО, які перемістилися з регіонів активних бойових дій та окупованих територій, зазначили у відомстві.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.