Безпечне користування Windows 10 стане платним з 2025 року

Джерело: The Verge

Microsoft оголосила про завершення підтримки операційної системи Windows 10 до 14 жовтня 2025 року. Після цього користувачам доведеться щорічно оплачувати для забезпечення безпеки.

Компанія розповіла про вартість Extended Security Updates для комерційних організацій. Перший рік обійдеться в $61, другий – $122, третій – $244. У разі початку платежів з другого чи третього року, користувачам також доведеться оплатити попередні роки.

У блог-пості Microsoft зазначила, що розширені оновлення безпеки – це тимчасове рішення, а не довгострокова стратегія. Користувачам пропонується придбати ліцензії ESU для Windows 10, починаючи з жовтня 2024 року, за рік до припинення підтримки.

Для компаній, що використовують хмарні рішення для оновлення, Microsoft пропонує 25% знижку. Школам надається ще більша знижка: перший рік коштує лише $1, але подальші платежі подвоюються.

Щодо подальшого використання Windows 10 для звичайних користувачів, компанія обіцяє надати деталі пізніше.

Хоча Microsoft прагне до переходу користувачів на Windows 11, нова ОС має обмеження на сумісність з пристроями, випущеними після 2018 року.

Станом на березень 2024 року, Windows 10 користуються 67% усіх користувачів Microsoft, а Windows 11 – лише 27%. Україна в цьому плані відстає навіть більше: 81% використовують Windows 10, а лише 12% – Windows 11.

У Лондоні за підозрою у вбивстві підлітка у дитячій зоні парку затримали шістьох осіб.

Станом на 23 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс, після пропозиції її кандидатури Байденом на вибори президента від демократів, вже встигла зібрати 100 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.