Безпілотники СБУ вдруге за тиждень уразили російський термінал «Усть-Луга» на Балтиці

Джерело: СБУ/Telegram

У ніч проти 29 березня далекобійні безпілотники Центру спецоперацій “Альфа” Служби безпеки України успішно відпрацювали по інфраструктурі нафтового термінала порту “Усть-Луга” у Ленінградській області РФ.

Це ключовий морський порт РФ на Балтиці. Через нього здійснюється експорт нафти, у тому числі з використанням суден так званого тіньового флоту.

СБУ спільно з Силами оборони продовжує системну роботу для зниження фінансових і логістичних можливостей ворога. Адже всі нафтові обʼєкти фактично є частиною російського ВПК та забезпечують надходження до бюджету РФ коштів, які йдуть на війну проти України. Тож спецоперації, що протидіють цьому, триватимуть і надалі. Росія заплатить високу ціну за свою агресію, — зазначив т. в. о. голови СБУ генерал-майор Євгеній Хмара.

Як зауважили у повідомленні, внаслідок атаки зафіксовано серйозні ураження та пожежу.

СБУ вже чотири рази за минулий тиждень успішно уразила нафтову інфраструктуру ворога на Балтійському морі. Водночас попередні операції відбулись у тісній взаємодії з ГУР, ССО, СБС та ДПСУ.

Раніше дрони Служби та Сил оборони влаштували “бавовну” на ще одному важливому експортному нафтовому хабі РФ на Балтійському морі — порту “Приморськ”. Внаслідок цих ударів зафіксовано пожежі та ураження низки цистерн.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.