Білорусь та Китай почали спільні військові навчання поблизу кордону з Польщею

Джерело: Reuters

8 липня Білорусь та Китай почали спільні військові навчання за кілька км від білорусько-польського кордону.

У міноборони РБ заявили, що через “тривожні” події у світі потрібно “відпрацьовувати нові форми та способи виконання тактичних завдань”.

Навчання під назвою “Сокол-штурм” триватимуть до 19 липня. Вони відбуваються на полігоні неподалік Бреста. Навчання відбуватимуть зокрема й період саміту НАТО.

У межах навчань китайські та білоруські військові відпрацюють нічне десантування, подолання водних перешкод та проведення масштабних бойових дій у населеному пункті.

Скільки саме китайських військових візьмуть участь у навчаннях невідомо.

У китайському міноборони повідомили, що Білорусь “грандіозно” зустріла їхніх військовослужбовців.

“Спільні навчання націлені на покращення координаційних можливостей військ-учасників та поглиблення практичної співпраці між двома арміями”, – додали у відомстві КНР.

У міноборони Білорусі у перший день навчань також поскаржились на збільшення кількості військ НАТО поблизу кордону, що, нібито, посилює напругу в регіоні.

“Наша країна вживає всі можливі заходи для попередження ескалації. Але якщо хтось перетне наш кордон – реакція буде жорсткою”, – мовиться у повідомленні.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.