Більшість мікросхем у зброї РФ – американського та європейського походження – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Торік Росія імпортувала американських та європейських мікросхем на суму 1,7 мільярда доларів – попри санкції, запроваджені для того, щоб перешкодити Путіну заволодіти технологіями, які використовуються для ведення війни в Україні.

Згідно із засекреченими даними російської митної служби, доступ до яких отримали журналісти, більше половини імпортованих напівпровідників та інтегральних схем за перші дев’ять місяців 2023 року вироблено американськими та європейськими компаніями.

Видання нарахувало 20 компаній, серед яких – Intel Corp, Advanced Micro Devices та Analog Devices Inc., а також європейські бренди Infineon Technologies AG, STMicroelectronics NV та NXP Semiconductors NV.

Ці компанії запевнили, що повністю дотримуються санкційних вимог, припинили бізнес у Росії після 24 лютого 2022 року і запровадили процеси та політику для контролю за дотриманням санкцій.

“Немає жодних припущень, що компанії порушили санкційне законодавство, і дані не вказують на те, хто експортував технології до Росії, звідки вони були відправлені, і коли товари були виготовлені”, – йдеться в матеріалі.

Водночас компанії заявили, що працюють над протидією незаконному перенаправленню товарів, у тому числі у співпраці з відповідними органами влади.

Зазначається, що переважна більшість заборонених технологій потрапляє до Росії шляхом реекспорту з третіх країн, включаючи Китай, Туреччину та ОАЕ. Виробники не завжди зобов’язані відстежувати, куди потрапляє їх продукція після продажу компаніям.

Невелика кількість китайських виробників і тайванська Realtek Semiconductor Corp. також увійшли до цього переліку. У виданні зауважили, що немає жодних ознак того, що тайванська компанія експортувала мікросхеми безпосередньо до Росії або знала, що її товари потрапляють туди.

“Дані російської митниці свідчать про те, що кількість декларацій і загальний річний обсяг постачань технологій, ймовірно, неухильно падає з 2021 року. Це вказує на те, що Росія, можливо, платить більше за товари, оскільки вартість обходу обмежень зростає, або про те, що тип товарів, які Москва постачає, змінився з початку війни”, – мовиться в повідомленні.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.