Більшість мікросхем у зброї РФ – американського та європейського походження – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Торік Росія імпортувала американських та європейських мікросхем на суму 1,7 мільярда доларів – попри санкції, запроваджені для того, щоб перешкодити Путіну заволодіти технологіями, які використовуються для ведення війни в Україні.
Згідно із засекреченими даними російської митної служби, доступ до яких отримали журналісти, більше половини імпортованих напівпровідників та інтегральних схем за перші дев’ять місяців 2023 року вироблено американськими та європейськими компаніями.
Видання нарахувало 20 компаній, серед яких – Intel Corp, Advanced Micro Devices та Analog Devices Inc., а також європейські бренди Infineon Technologies AG, STMicroelectronics NV та NXP Semiconductors NV.
Ці компанії запевнили, що повністю дотримуються санкційних вимог, припинили бізнес у Росії після 24 лютого 2022 року і запровадили процеси та політику для контролю за дотриманням санкцій.
“Немає жодних припущень, що компанії порушили санкційне законодавство, і дані не вказують на те, хто експортував технології до Росії, звідки вони були відправлені, і коли товари були виготовлені”, – йдеться в матеріалі.
Водночас компанії заявили, що працюють над протидією незаконному перенаправленню товарів, у тому числі у співпраці з відповідними органами влади.
Зазначається, що переважна більшість заборонених технологій потрапляє до Росії шляхом реекспорту з третіх країн, включаючи Китай, Туреччину та ОАЕ. Виробники не завжди зобов’язані відстежувати, куди потрапляє їх продукція після продажу компаніям.
Невелика кількість китайських виробників і тайванська Realtek Semiconductor Corp. також увійшли до цього переліку. У виданні зауважили, що немає жодних ознак того, що тайванська компанія експортувала мікросхеми безпосередньо до Росії або знала, що її товари потрапляють туди.
“Дані російської митниці свідчать про те, що кількість декларацій і загальний річний обсяг постачань технологій, ймовірно, неухильно падає з 2021 року. Це вказує на те, що Росія, можливо, платить більше за товари, оскільки вартість обходу обмежень зростає, або про те, що тип товарів, які Москва постачає, змінився з початку війни”, – мовиться в повідомленні.
- Голова Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов зазначив, що нині РФ витрачає більше зброї та боєприпасів, ніж може виробити, водночас бореться з контролем якості, цим і пояснюється пошук Росією зброї в інших країнах.
У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.
Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.