Білий дім: Палестинську державу слід визнавати шляхом переговорів за участю Ізраїлю

Джерело: CNN

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Президент США вважає, що Палестинська держава має бути створена шляхом прямих переговорів між сторонами, а не одностороннім визнанням, – зауважив спікер Ради національної безпеки США.

Минулими вихідними Джо Байден заявив, що підтримує рішення про дві держави, назвавши це “єдиним рішенням, коли двоє живуть у мирі, безпеці та гідності”.

У Білому домі повідомили, що процес “все ще триває”. Необхідно узгодити, який саме матиме вигляд постконфліктна фаза двох держав після завершення бойових дій, оскільки США обговорюють ці ідеї з іншими арабськими столицями та Ізраїлем.

22 травня Іспанія та Ірландія офіційно визнали незалежну палестинську державу, слідуючи прикладу Норвегії. У відповідь Ізраїль вже відкликав своїх послів з Ірландії та Норвегії.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив про визнання незалежної палестинської держави, виступаючи перед іспанськими законодавцями в парламенті 28 травня.

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про визнання палестинської держави, висловлюючи надію, що інші країни наслідуватимуть цей приклад найближчими тижнями після розмов зі світовими лідерами.

Прем’єр підкреслив, що Ірландія беззастережно визнає Ізраїль і його право на існування “в безпеці та мирі зі своїми сусідами”, закликавши до негайного повернення всіх заручників у Газі. Міністр закордонних справ Ірландії Мішель Мартін підтвердив, що Ірландія офіційно визнає Палестину 28 травня.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац засудив цей крок, заявивши, що він “винагороджує джихадистів із ХАМАСу та Ірану”.

Ірландія і Норвегія мають намір сьогодні послати палестинцям і всьому світу сигнал: тероризм платить, – зазначив Кац, додавши, що цей крок може завадити зусиллям із забезпечення припинення вогню і поверненню заручників, утримуваних у Газі.

Довідка. Згідно з нещодавнім листом до ООН, щонайменше 140 країн світу визнали палестинську державу. Серед них Групи арабських держав в ООН з 22 країн, Організації ісламського співробітництва з 57 країн і Руху неприєднання зі 120 країн.

Велика Британія та США належать до країн, які офіційно не визнають палестинську державу.

Ізраїль не визнає палестинську державність, а нинішній ізраїльський уряд виступає проти створення палестинської держави на Західному березі річки Йордан і в Газі. Він стверджує, що така держава буде загрозою для існування Ізраїлю.

Палестинське населення поділено між історичною Палестиною та діаспорою, переважно в сусідніх арабських країнах.

Зусилля створити палестинську державу на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа були зірвані через триваючий конфлікт з Ізраїлем.

Палестинці на Західному березі річки Йордан і в східному Єрусалимі живуть під ізраїльською окупацією з 1967 року. Поселення, які Ізраїль побудував на Західному березі, є домом для 500 000 осіб і вважаються незаконними згідно з міжнародним правом, хоча Ізраїль це заперечує.

Палестинське політичне керівництво глибоко розділене між партією ФАТХ на Західному березі річки Йордан та її опонентами-ісламістами ХАМАС, які контролюють Смугу Гази і які зараз ведуть війну з Ізраїлем.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.