Bitcoin відновився вище $68 000 після ліквідації Хаменеї

Джерело: Bloomberg

Bitcoin спільно з іншими криптовалютами різко відновилися на початку торгів в Азії в неділю після того, як Іран підтвердив, що верховний лідер країни був ліквідований під час військової кампанії США та Ізраїлю.

Bitcoin відновлює втрати вихідних, досягнувши позначки у $68 196, оскільки інвестори реагують на сейсмічний зсув у геополітиці Близького Сходу.

Спершу Тегеран заперечував повідомлення про загибель аятолли Алі Хаменеї, але пізніше іранські державні ЗМІ підтвердили смерть лідера, що спричинило шокову хвилю на світових ринках.

Bitcoin має добре задокументовану тенденцію до “миттєвих обвалів” на геополітичних новинах, перш ніж ринок відновлює стійкість. Цей цикл повторюється майже ідеально. Після падіння до мінімумів близько $63 000 цифровий актив спостерігає стабільний приплив капіталу, оскільки початкова паніка вщухає.

Ліквідація Хаменеї стала рішучим кроком, якого мало хто очікував на ринку. Відновлення Bitcoin відображає зростаючий наратив серед трейдерів про те, що «найгірше» у військовій ескалації може залишитися позаду.

Недавні заклики президента Трампа до іранського народу “повернути свою країну” свідчать про те, що Вашингтон розглядає фундаментальну зміну режиму. Тож, для власників Bitcoin найближчі дні стануть періодом “очікування”.

В середу, 24 червня, російські окупанти атакували місто Запоріжжя. Відомо про постраждалих, зокрема серед дітей.

Правоохоронці заочно оголосили підозру п’ятьом російським військовим, котрих вважають причетними до організації ракетного удару по Кривому Рогу 13 червня 2023 року.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер планує залишитися депутатом парламенту після того, як залишить посаду глави уряду. Про це повідомив його офіційний речник.

Американський бізнесмен Ілон Маск більше не є трильйонером після різкого падіння вартості акцій його ключових компаній – SpaceX та Tesla. За даними Bloomberg Billionaires Index, його статки скоротилися до приблизно 957 млрд доларів.

За даними медіа, Україна під час удару по заводу електроніки у російському Воронежі могла застосувати нові ракети американського виробництва.