Блокада польсько-українського кордону: Туск звинуватив уряд Польщі у бездіяльності

Джерело: PAP

Дональд Туск – лідер опозиційної політсили Польщі “Громадянська коаліція” – прокоментував блокаду українських вантажівок польськими перевізниками. Зокрема Туск звинуватив уряд Польщі у бездіяльності та закликав зупинити протест.

Під час брифінгу у парламенті Туск заявив, що партія “Право і справедливість” – “цинічно розіграла українську карту”. Він закликав уряд терміново вжити заходів для захисту національних інтересів Польщі.

“Оскільки вони вдають, ніби зараз створюють справжній уряд, то могли б і вдати, що займаються реальними проблемами. Таку бездіяльність не можна вибачити, тому що таким чином ми ставимо під загрозу польсько-українські відносини та не дбаємо про польські інтереси”, — сказав Туск.

Журналісти наголосили, що сам Туск може зіштовхнутись з цією ж проблемою вже через два тижні, на що політик відповів, що має заплановані зустрічі з фахівцями та політиками, які працюватимуть над розв’язанням проблеми блокади українського кордону.

ДОВІДКА: польські перевізники блокують рух вантажівок з України від 6 листопада. Спершу рух перекрили на трьох пунктах пропуску: Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Ягодин – Дорогуськ”.

Вже 23 листопада почалась блокада ще одного пункту пропуску – “Шегині – Медика”.

Мета блокування – домогтися від уряду України повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Зокрема протестувальники вимагають, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

Україна звернулася з офіційною нотою до МЗС Польщі з вимогою термінового розблокування кордону, оскільки блокада створює реальні загрози для життя і здоров’я людей.

Відомо, що в очікуванні розблокування кордону померло вже двоє українських водіїв.

  • Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко пояснив, що польські перевізники блокують чотири КПП на кордоні з Україною, які здатні перетинати вантажівки з великою вагою. Інші пункти пропуску на кордоні з Польщею можуть приймати вантажівки до 7,5 тонни.

21 квітня переважна більшість сербів на півночі Косово бойкотували місцевий референдум стосовно того, чи слід усунути мерів-албанців чотирьох муніципалітетів, чиє призначення призвело до хвилі протистоянь минулого року.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…