Близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування внаслідок війни – Protez Hub
Джерело: “Інтерфакс-Україна”
З початку повномасштабного вторгнення РФ близько 20 тисяч людей в Україні потребують протезування.
“Потреба в протезуванні залишається постійною, але кризи немає. Кількість осіб, що зазнали поранення внаслідок війни і втратили кінцівку, за нашими даними, за три роки сягає близько 20 тис.”, – повідомили експерти проєкту підтримки протезування в Україні Protez Hub.
Тим часом термін забезпечення пацієнтів протезами нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців.
За словами експертів, є проблеми з правильним вибором протезів: деякі постачальники намагаються встановити дорогий протез, навіть якщо він не найкращий для людини.
Крім того, ціни на імпортні комплектувальні – високі, а націнки деяких українських дистриб’юторів перевищують 40%. В Україні є лише один виробник протезних комплектувальних, а іноземні компанії не відкривають виробництва в Україні через війну, корупцію та інші фактори.
У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, однак є проблеми з нерівномірним розподілом ресурсів між різними медичними закладами.
- До правил щодо бронювання працівників Кабмін вніс правки. Так, фахівці зі стоматології та протезування також зможуть отримати бронь. Також уряд зобов’язав виплачувати заброньованим працівникам не менше, ніж 20 тис. грн щомісяця.
- Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих.
- Протезування в Україні безоплатне, а людина, котра потребує протезування, може самостійно обрати підприємство, де їй виготовлять і встановлять протез. Мінсоцполітики пояснило, як обрати протезне підприємство.
5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.
Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.