Болгарія оголосила у розшук шістьох громадян РФ за підозрою у терористичній діяльності

Джерело: болгарська служба “Радіо Свобода

Болгарія офіційно оголосила у розшук шістьох громадян Росії, заочно звинувачених у здійсненні терористичної діяльності на території країни у період з 2011 по 2020 рік, інформує прокуратура.

Шістьох осіб, імена яких не називаються, підозрюють у причетності до вибухах на чотирьох заводах та складах зброї. Мовиться про вибух на складах компанії Еміліана Гебрева “Емко” в Ловнідолі в 2011 році, про два вибухи на заводі ВМЗ у 2015 році і про вибух на заводі “Арсенал” поблизу Мугліжа у 2020 році.

Ці чотири справи об’єднали у загальне розслідування, про яке прокуратура оголосила у квітні 2021 року і відтоді не повідомляла подробиць про розвиток. Наразі стало зрозуміло, що в січні болгарський суд видав європейський ордер на арешт шістьох громадян Росії.

За неофіційною інформацією “Вільної Європи”, серед них троє росіян, заочно звинувачених в отруєнні “новачком” Еміліана Гебрева у 2015 році, щодо яких проводиться окреме розслідування.

Колишній президент США Дональд Трамп порівняв свій багатомільйонний штраф у справі про цивільне шахрайство зі смертю російського опозиціонера Олексія Навального.

На Донеччині та у прикордонних районах Сумщини стартує пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”, завдяки якому доставлятимуться ліки на деокуповані території України.

У Сполучених Штатах жінку-блогерку Рубі Франке, яка управляла YouTube-каналом про виховання дітей, засудили до чотирьох років ув’язнення за жорстоке поводження з власними дітьми з обтяжувальними обставинами.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.