Боєць «Саймон» після 14 місяців полону зріже колючий дріт з таблички на Алеї сакур у Києві

У неділю, 4 травня, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ з позивним “Саймон”, який нещодавно повернувся з російського полону після 14 місяців неволі, символічно зріже колючий дріт із таблички на Алеї сакур у Києві, яку висадили родини військовополонених.

Колючий дріт біля іменної таблички та дерева був встановлений як знак тимчасового полону, а його зрізання уособлює повернення до свободи.

У січні 2025 року Патронатна служба “Янголи” спільно з родинами полонених бійців 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ висадила Алею сакур у центрі Києва, поблизу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, як символ надії на повернення захисників із неволі. Кожне дерево супроводжувалося іменною табличкою та колючим дротом — як нагадування про тих, хто досі не вдома.

Після повернення з полону Саймон зустрінеться з родиною, побратимами та представниками Патронатної служби, які підтримували його на всіх етапах — до полону, під час нього і після звільнення.

ПРО САЙМОНА:

Саймон — боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, учасник бойових дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках. До повномасштабного вторгнення навчався у школі, активно займався спортом, брав участь у громадських ініціативах та молодіжних націоналістичних організаціях.

У 2023 році приєднався до 3 ОШБр, пройшов підготовку у Великій Британії, згодом воював на Андріївському напрямку, де отримав поранення. Після реабілітації повернувся в стрій, завершив сержантський курс імені Євгена Коновальця та обіймав посаду сержанта у своїй роті.

У січні 2024 року потрапив у полон в оточеній Авдіївці після важкого бою з нестачею боєприпасів. Перебував у російському полоні 14 місяців у місті Грозний (Чечня).

Після звільнення з полону планує пройти реабілітацію, відновити сили, підтримати близьких та повернутися до лав Збройних сил України. Як каже сам Саймон: “Війна ще не закінчена, і я маю пройти її до кінця”.

  • У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.