Бої в Курській області випробовують терпіння деяких прихильників Путіна – АР
Джерело: АР
Видання The Associated Press зазначило, що успішний наступ ЗСУ в Курській області змушує прихильників Путіна сумніватися в його здатності гарантувати безпеку РФ.
За 24 роки при владі Путін створював образ гаранта стабільності, але він похитнувся після початку війни в Україні, заколоту Пригожина та теракту в Крокус-Сіті Холлі.
Хоча державне телебачення продовжує підтримувати Путіна, оцінити настрої серед російської еліти складніше.
Найджел Гулд-Девіс з Міжнародного інституту стратегічних досліджень вважає, що еліти перебувають у стані “незадоволеної згоди”, але бояться початку боротьби за владу через непередбачуваність її результатів.
Утім, влада Путіна “навряд чи ослабне в результаті цього приниження”, – написав у коментарі Юджин Румер, старший науковий співробітник і директор Програми Карнегі щодо Росії та Євразії.
“Весь російський політичний і військовий істеблішмент є співучасником цієї війни і несе відповідальність за цю катастрофу”.
Разом з тим, чим довше триває український наступ, тим більше військових і політичних викликів він створює.
Оскільки Україна продовжує наступ, Кремлю може стати важко ігнорувати численні наслідки війни. Ключове питання, за словами Гулда-Дейвіса, полягає в тому, що станеться, якщо російські еліти дійдуть висновку, що війну “неможливо виграти, або якщо … вона ніколи не закінчиться, поки Путін при владі”.
- Видання Reuters зазначає, що наступ ЗСУ на Курську область РФ підняв моральний дух українців.
- Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що українські війська розширили контрольовану територію в Курській області до 1263 кв. км, взявши під контроль 93 населені пункти.
- Операція України в Курській області дозволила українським військам тимчасово захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російському домінуванню в цьому регіоні.
Господарський суд Києва ухвалив рішення, за яким НЕК “Укренерго” має виплатити 110 млн грн ТОВ “Одеська обласна енергопостачальна компанія” (“ООЕК”), а також компенсувати інфляційні втрати та 3% річних.
30 березня прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що Сполучені Штати не зможуть встановити контроль над островом, відповідаючи на нещодавню заяву Дональда Трампа.
У США запланували масштабне скорочення цивільних співробітників Міністерства оборони США. Відповідно до раніше оголошеного рішення, під звільнення можуть потрапити від 5% до 8% персоналу, що еквівалентно 76 тисячам робочих місць.
Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров задекларував доходи за 2024 рік на 1 млн 127 тис. 767 грн. Про це свідчать дані з його щорічної електронної декларації.