Бої в Курській області випробовують терпіння деяких прихильників Путіна – АР
Джерело: АР
Видання The Associated Press зазначило, що успішний наступ ЗСУ в Курській області змушує прихильників Путіна сумніватися в його здатності гарантувати безпеку РФ.
За 24 роки при владі Путін створював образ гаранта стабільності, але він похитнувся після початку війни в Україні, заколоту Пригожина та теракту в Крокус-Сіті Холлі.
Хоча державне телебачення продовжує підтримувати Путіна, оцінити настрої серед російської еліти складніше.
Найджел Гулд-Девіс з Міжнародного інституту стратегічних досліджень вважає, що еліти перебувають у стані “незадоволеної згоди”, але бояться початку боротьби за владу через непередбачуваність її результатів.
Утім, влада Путіна “навряд чи ослабне в результаті цього приниження”, – написав у коментарі Юджин Румер, старший науковий співробітник і директор Програми Карнегі щодо Росії та Євразії.
“Весь російський політичний і військовий істеблішмент є співучасником цієї війни і несе відповідальність за цю катастрофу”.
Разом з тим, чим довше триває український наступ, тим більше військових і політичних викликів він створює.
Оскільки Україна продовжує наступ, Кремлю може стати важко ігнорувати численні наслідки війни. Ключове питання, за словами Гулда-Дейвіса, полягає в тому, що станеться, якщо російські еліти дійдуть висновку, що війну “неможливо виграти, або якщо … вона ніколи не закінчиться, поки Путін при владі”.
- Видання Reuters зазначає, що наступ ЗСУ на Курську область РФ підняв моральний дух українців.
- Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що українські війська розширили контрольовану територію в Курській області до 1263 кв. км, взявши під контроль 93 населені пункти.
- Операція України в Курській області дозволила українським військам тимчасово захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російському домінуванню в цьому регіоні.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.