Британців, які працюють на Росію, зобов’язали декларувати свою діяльність

Джерело: сайт уряду Великої Британії

Велика Британія офіційно запровадила новий рівень Режиму реєстрації іноземного впливу, до якого тепер включено Росію. Всі, хто діє в інтересах РФ на території країни, зобов’язані декларувати свою діяльність.

Повідомляється, що з 1 липня 2025 року всі, хто діє на користь РФ у Сполученому Королівстві, повинні будуть зареєструвати свою діяльність. У разі порушення вимог передбачається кримінальне переслідування.

Росія стала другою країною, яка потрапила до нового рівня Режиму реєстрації іноземного впливу після того, як у березні було оголошено про включення Ірану.

“Занадто довго Кремль становив неприйнятну загрозу нашій національній безпеці – від кібератак до спроб втручання в наші демократичні процеси та спроб убивств на території країни. Наша нова система дає нам змогу діяти значно жорсткіше проти будь-якої загрози з боку Росії. Ці нові заходи ускладнять Кремлю здійснення ворожих дій у майбутньому і ще раз підтверджують незмінну рішучість уряду захищати нашу країну”, – сказала міністерка внутрішніх справ Іветт Купер.

У британському парламенті також повідомили, що нормативно-правові акти, необхідні для повноцінного запуску схеми, вже внесено.

Повний запуск планується на 1 липня 2025 року. Це також охоплює політичний рівень, що стосуватиметься всіх держав і дозволить уряду краще оцінити масштаби іноземного впливу на політичну систему країни.

Політичний рівень вимагає реєстрації будь-якої діяльності з політичного впливу в Британії, що здійснюється за дорученням іноземної держави. Це дозволить депутатам перевіряти, чи діє співрозмовник від імені іноземної держави, аби ухвалювати обґрунтовані рішення щодо взаємодії.

  • 24 лютого уряд Великої Британії оголосив новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
  • Велика Британія оголосила нові санкції проти Росії, націлені на “тих, хто підтримує спроби Володимира Путіна примусово депортувати українських дітей і стерти їх українську культурну спадщину”.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS. 

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.