Британські розвідники оцінили, як відставка Шойгу вплине на війну в Україні
Джерело: Міноборони Великої Британії
У британській розвідці оцінили кадрові перестановки у російському уряді, зокрема серед очільників безпекових відомств.
Зокрема у результаті кадрових змін посаду міністра оборони РФ замість Сергія Шойгу тепер обійматиме перший віцепрем’єр-міністр РФ Андрій Бєлоусов. Натомість Шойгу обійме посаду секретаря ради безпеки РФ замість Миколи Патрушева. Патрушеву, своєю чергою, дали посаду заступника президента РФ.
І Шойгу, і Патрушев, зауважили розвідники, є давніми союзниками Путіна.
“Бєлоусов – професійний економіст без військового досвіду. Він був першим віцепрем’єром від січня 2020 року, а до цього – помічником президента з екоомічних питань. Цілком імовірно, що його призначено для забезпечення більшої ефективності витрат на оборону та забезпечення тіснішої координації між галузями оборонної промисловості та потребами ЗС РФ”, – вважають британські розвідники.
Фахівці вважають, що це завдання буде складним для Бєлоусова через високий рівень корупції у міноборони та збройних силах.
“Заміна міністра навряд чи матиме серйозний негайний вплив на проведення війни в Україні. Оскільки Путін також оголосив, що не буде жодних змін у генштабі ЗС РФ, сьогоднішній підхід до війни, імовірно, збережеться”, – резюмували фахівці.
- Аналітики попереджають, що наступ РФ на Харківщині виглядає як спроба втягнути в бій та виснажити обмежені резерви українських Сил оборони перед початком основного літнього наступу. Наразі російські війська здійснюють нарощування сил поблизу Сумщини.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.