Британські розвідники прокоментували вирок Ігорю Гіркіну у Росії

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники прокоментували  вирок терористу Ігорю Гіркіну (Стрєлкову), якого напередодні засудили до 4-х років позбавлення волі за заклики до екстремізму.

Фахівці нагадали, що Гіркін-Стрєлков у 2014 році воював на боці сепаратистів у Донецькій області та декілька місяців очолював “міністерство оборони” так званої “ДНР”.

Коли у 2022 році Росія повномасштабно вдерлась в Україну, він створив блог на підтримку війни, однак згодом у ньому різко критикував російську владу та військове командування РФ.

У липні 2023 року Гіркіна арештували. У листопаді, перебуваючи і СІЗО, Гіркін заявив про намір балотуватись у президенти РФ на виборах у березні 2024 року.

Британські розвідники зауважили, що після заколоту “вагнерівців” наприкінці червня 2024 року Кремль став чутливішим до критики ведення війни РФ в Україні з боку націоналістів, адже вони – одні з небагатьох, кому, окрім Путіна, довіряють росіяни.

“Вирок Гіркіну є частиною ширшого придушення тих, хто критикує Кремль та війну в Україні, що відображає авторитарніший характер життя у путінській Росії”, – резюмували фахівці.

  • Російський опозиціонер Олексій Навальний, ув’язнений у РФ з початку 2021 року, прокоментував арешт терориста, колишнього ватажка бойовиків так званої “ДНР” Ігоря Гіркіна (“Стрєлков”), назвавши його “політичним в’язнем”.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Mozilla Corp, розробник веббраузера Firefox, заявив про скорочення близько 60 робочих місць після призначення нового генерального директора компанії.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.