Британські розвідники прокоментували вирок Ігорю Гіркіну у Росії
Джерело: міноборони Великої Британії
Британські розвідники прокоментували вирок терористу Ігорю Гіркіну (Стрєлкову), якого напередодні засудили до 4-х років позбавлення волі за заклики до екстремізму.
Фахівці нагадали, що Гіркін-Стрєлков у 2014 році воював на боці сепаратистів у Донецькій області та декілька місяців очолював “міністерство оборони” так званої “ДНР”.
Коли у 2022 році Росія повномасштабно вдерлась в Україну, він створив блог на підтримку війни, однак згодом у ньому різко критикував російську владу та військове командування РФ.
У липні 2023 року Гіркіна арештували. У листопаді, перебуваючи і СІЗО, Гіркін заявив про намір балотуватись у президенти РФ на виборах у березні 2024 року.
Британські розвідники зауважили, що після заколоту “вагнерівців” наприкінці червня 2024 року Кремль став чутливішим до критики ведення війни РФ в Україні з боку націоналістів, адже вони – одні з небагатьох, кому, окрім Путіна, довіряють росіяни.
“Вирок Гіркіну є частиною ширшого придушення тих, хто критикує Кремль та війну в Україні, що відображає авторитарніший характер життя у путінській Росії”, – резюмували фахівці.
- Російський опозиціонер Олексій Навальний, ув’язнений у РФ з початку 2021 року, прокоментував арешт терориста, колишнього ватажка бойовиків так званої “ДНР” Ігоря Гіркіна (“Стрєлков”), назвавши його “політичним в’язнем”.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.