Британські винищувачі двічі перехоплювали літаки РФ біля повітряного простору НАТО

Джерело: The Guardian

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

Міністерство оборони Великої Британії підтвердило, що у вівторок два винищувачі Typhoon вилетіли з авіабази Мальборк у Польщі для перехоплення російського розвідувального літака Іл-20М, що наблизився до повітряного простору НАТО над Балтійським морем.

У четвер ще два британські винищувачі підіймалися на перехоплення невстановленого літака, котрий залишив повітряний простір Калінінградської області і наблизився до кордонів НАТО.

Ці інциденти стали першими бойовими вильотами британських літаків у межах операції Chessman. Розгортання контингенту у східній Польщі відбулося кілька тижнів тому. Участь у місії також бере Швеція — новий член НАТО, що вперше долучила свої винищувачі Gripen до місії союзників із патрулювання повітряного простору.

Міністр збройних сил Великої Британії Люк Поллард заявив, що країна є “непохитною” у своїй відданості Альянсу.

На тлі зростання російської агресії та посилення загроз безпеці ми посилюємо підтримку союзників, стримуємо ворогів і захищаємо нашу національну безпеку завдяки стратегії змін, — наголосив міністр.

Британія розгорнула в Польщі шість винищувачів Typhoon та близько 200 військових зі 140-го експедиційного авіакрила. У Міністерстві оборони зазначили, що спільні патрулювання Typhoon та шведських Gripen стали “важливою віхою інтеграції у НАТО”.

Перехоплення відбулись невдовзі після участі міністра оборони Джона Гілі в засіданні Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі, де понад 50 країн пообіцяли надати Києву допомогу на майже 28 млрд доларів.

Раніше генеральний секретар Альянсу Марк Рютте НАТО заявив, що Альянс збільшить свою військову присутність у Балтійському морі після пошкодження підводного електрокабелю між Естонією і Фінляндією.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.