Будівництво фортифікацій відстає від плану на 27,2% – Рахункова палата

Джерело: Рахункова палата

За три квартали 2024 року (з січня по вересень) уряд розподілив 99,9% коштів, запланованих на рік, з резервного фонду держбюджету. Здебільшого вони йшли на безпеку та оборону. Однак, частину грошей не використали вчасно.

Наприклад, на будівництво фортифікацій витрачено на 27,2% менше плану, а на обладнання для Міноборони та Держспецзв’язку – на 85,6% менше.

Кабмін виділив 21,1 млрд грн на ліквідацію наслідків російської агресії, але витратив менше, ніж планувалося: на 30% менше – на захист критичної інфраструктури та на 87% менше – на відновлення інфраструктури та житла.

Голова Рахункової палати Ольга Піщанська зазначила, що існує ризик не використати виділені кошти Агентством відновлення до кінця року через затримки з перерозподілом грошей, низьку якість проєктів, мобілізацію будівельників призовного віку та затримки платежів Казначейством. Також 3,6% бюджетних програм не затверджено, що ускладнює видатки.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.