«Букви» увійшли до робочої групи зі створення органу співрегулювання у сфері онлайн-медіа

Джерело: Нацрада з питань телебачення та радіомовлення

12 грудня із кандидатів, яких висунули онлайн-медіа, сформовано робочу групу, яка надалі працюватиме над створенням органу спільного регулювання у цій сфері. До неї увійшли 12 осіб – стільки передбачає Закон “Про медіа”, і саме стільки кандидатів подано від онлайн-медіа. Серед учасників групи – власниця онлайн-медіа “Букви” Катерина Рошук.

Кількість претендентів відповідала передбаченому складу робочої групи, тому рейтингове голосування не проводилось, а зустріч її учасників відбувалася онлайн.

Загалом до складу робочої групи було подано 15 заяв, проте 3 заяви відхилено: одна надійшла пізніше встановленого терміну (ТОВ “СЛМ Новини” (fakty.com.ua), а інші дві – від суб’єктів, що не були на той час зареєстровані як онлайн-медіа (ПрАТ “Телерадіокомпанія Люкс” (24tv.ua) і Dsnews.ua (“Ділова столиця”).

Відтак, до складу групи увійшли:

  • Леонід Бігунов-Новіков – висунений ТОВ “Національні інформаційні системи” (podrobnosti.ua).
  • Руслан Казновський – сайт “GamingPost.net”.
  • Вікторія Мурована – АТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”.
  • Катерина М’яснікова – ТОВ “Телерадіокомпанія “А.С.С.”.
  • Галина Петренко – ТОВ “Детектор медіа”.
  • Оксана Романюк – ГО “Інститут масової інформації”.
  • Катерина Рошук – “Букви” (bukvy.org).
  • Марина Сингаївська – Українське національне інформаційне агентство “Укрінформ”.
  • Тетяна Снопко – онлайн-медіа “Главком” (ТОВ “Українські медійні системи”).
  • Микола Типусяк – “ЕСПРЕСО” (ТОВ “Голдберрі”) (espreso.tv).
  • Андрій Філіппський – онлайн-видання “Репортер” (ТОВ “Редакція газети “Репортер”).
  • Сергій Яригін – ГО “Об’єднання Толока” (“Студія Толока”).

Секретарка Національної ради Олена Ніцко зазначила, що створення групи є дуже важливим для медіаіндустрії, адже співпраця з онлайн-медіа, які лише нещодавно увійшли у сферу регулювання Національної ради, тільки розпочинається.

Катерина М’яснікова, виконавча директорка Національної асоціації медіа, одна з авторів Закону “Про медіа”, розповіла про завдання, що стоять надалі перед робочою групою.

За її словами, особливим завданням саме цього органу співрегулювання є визначення критеріїв віднесення осіб до суб’єктів у сфері онлайн-медіа.

Учасники робочої групи обмінялися думками щодо організації своєї роботи. Зокрема, вони ще раз обговорили питання про те, що тільки зареєстровані в Національній раді суб’єкти можуть брати участь у роботі органу співрегулювання. Такою є норма частини третьої статті 94 Закону України “Про медіа”.

Проте, як наголосила Олена Ніцко, це лише перший етап. На наступних етапах – створення робочих груп для розробки кодексів мовлення, обрання експертних колегій – інші представники онлайн-медіа, які до того часу вже встигнуть зареєструватися, зможуть долучитися до роботи органу спільного регулювання. Крім того, за запрошенням у ньому зможуть працювати і фахові спеціалісти, науковці.

Вона побажала учасникам плідної роботи, а Національна рада, зі свого боку, готова надавати організаційну допомогу робочій групі.

Варто нагадати, що 7 грудня обрано робочу групу, яка працюватиме над створенням органу спільного регулювання в аудіовізуальній сфері, а 8 грудня – робочу групу в аудіальній сфері.

  • 26 жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зареєструвала «Букви» https://bukvy.org як онлайн-медіа згідно з приписами Закону України «Про медіа». Субʼєктом у сфері онлайн-медіа (згідно з визначенням статті 16 закону України «Про медіа») є ТОВ «Медіакомунікації», власницею 100% частки та СЕО якого є Рошук Катерина Сергіївна.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.