CD Projekt Red обіцяє значні зміни у «The Witcher 4»: новий рушій та кращий запуск

CD Projekt Red, відома своїми культовими RPG, готує масштабний проєкт із багатьма змінами — “The Witcher 4” (“Відьмак 4”). Компанія перейде на рушій Unreal Engine 5, що може забезпечити більш стабільний запуск гри в порівнянні з попередніми релізами. Це особливо важливо на фоні критики запуску Cyberpunk 2077 через технічні проблеми, які особливо зачепили консолі попереднього покоління.

В ексклюзивному інтерв’ю для Eurogamer віцепрезидент CD Projekt Red з технологій Шарль Трембле зазначив, що рішення про перехід на Unreal Engine 5 пов’язане не з недоліками попереднього рушія Red Engine, а з необхідністю масштабування розробки. Компанія працює над кількома проєктами одночасно: “The Witcher 4”, неназваним сиквелом Cyberpunk 2077, а також новою інтелектуальною власністю під кодовою назвою Hadar.

Unreal Engine 5 обіцяє покращену графіку, але має й потенційні ризики. Наприклад, інші ігри на цьому рушії, як-от Silent Hill 2 Remake і S.T.A.L.K.E.R. 2, вже зіткнулися із затримками через технічні труднощі. Водночас партнерство CD Projekt Red з Epic Games може допомогти уникнути проблем, адже Unreal Engine 5 активно використовується для масштабних проєктів, таких як Fortnite.

Джерело: CD Projekt Red

Розробники планують, що “The Witcher 4” стане першою грою студії на Unreal Engine 5, яка матиме стабільніший старт. Попередній досвід компанії з наступним поколінням “The Witcher 3” підтвердив, що вдосконалення вже випущених ігор допомагає зберігати довіру аудиторії.

На думку експертів, фанатам серії варто очікувати на значні зміни, зокрема зміну головного героя, що також підкреслює новий етап розвитку франшизи. Хоча гра ще знаходиться на ранніх етапах розробки, аналітики передбачають, що її вихід стане однією з найяскравіших подій у світі RPG.

Перехід CD Projekt Red на Unreal Engine 5 є спробою розв’язати проблеми минулого і забезпечити якісний запуск “The Witcher 4”. Компанія націлена на створення більш стабільного ігрового досвіду, який відповідатиме очікуванням гравців на усіх платформах.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.