Чехія почне переводити ядерні реактори з російського на американське паливо
Джерело: компанія ČEZ, оператор чеських АЕС
Атомна електростанція Дуковани в Чехії розпочне процес переведення ядерних реакторів типу ВВЕР-440 на використання палива від Westinghouse, яке вже застосовується на Рівненській атомній електростанції в Україні.
У Чехії є дві атомні електростанції, які працюють на ядерному паливі російської компанії ТВЕЛ, що є частиною групи “Росатом”. У березні 2023 року Чехія прийняла рішення змінити постачальника ядерного палива з огляду на національну безпеку.
“Ми плануємо привезти на Дуковани найновішу версію на основі тепловидільних збірок, призначених для реакторів ВВЕР-440, які вже використовуються на Рівненській АЕС в Україні”, – розповів президент Westinghouse Nuclear Fuel Тарік Чохо.
За прогнозами ČEZ, електростанція Дуковани розпочне використання ядерного палива від Westinghouse з кінця 2024 року, а друга атомна електростанція, Темелін, з реакторами типу ВВЕР-1000 – кількома місяцями пізніше.
У 2023 році чеські атомні електростанції разом виробили 30,4 ТВт-год електроенергії. За допомогою нового палива ČEZ планує збільшити виробництво до 32 ТВт-год до 2030 року.
- 14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії.
- НАЕК “Енергоатом” та компанія Holtec International планують побудувати завод в Україні з виробництва контейнерів, призначених для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.