Чехія почне переводити ядерні реактори з російського на американське паливо
Джерело: компанія ČEZ, оператор чеських АЕС
Атомна електростанція Дуковани в Чехії розпочне процес переведення ядерних реакторів типу ВВЕР-440 на використання палива від Westinghouse, яке вже застосовується на Рівненській атомній електростанції в Україні.
У Чехії є дві атомні електростанції, які працюють на ядерному паливі російської компанії ТВЕЛ, що є частиною групи “Росатом”. У березні 2023 року Чехія прийняла рішення змінити постачальника ядерного палива з огляду на національну безпеку.
“Ми плануємо привезти на Дуковани найновішу версію на основі тепловидільних збірок, призначених для реакторів ВВЕР-440, які вже використовуються на Рівненській АЕС в Україні”, – розповів президент Westinghouse Nuclear Fuel Тарік Чохо.
За прогнозами ČEZ, електростанція Дуковани розпочне використання ядерного палива від Westinghouse з кінця 2024 року, а друга атомна електростанція, Темелін, з реакторами типу ВВЕР-1000 – кількома місяцями пізніше.
У 2023 році чеські атомні електростанції разом виробили 30,4 ТВт-год електроенергії. За допомогою нового палива ČEZ планує збільшити виробництво до 32 ТВт-год до 2030 року.
- 14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії.
- НАЕК “Енергоатом” та компанія Holtec International планують побудувати завод в Україні з виробництва контейнерів, призначених для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.