Чехія звинуватила Китай у кібератаці на МЗС та викликала посла КНР

Джерело: МЗС Чехії

Міністерство закордонних справ Чехії заявило, що з 2022 року Китай проводить кіберкампанію проти однієї з несекретних мереж МЗС.

“За результатами національного процесу атрибуції уряд Чеської Республіки визначив Китайську Народну Республіку відповідальною за зловмисну кіберкампанію, спрямовану на одну з несекретних мереж Міністерства закордонних справ Чехії. Зловмисна діяльність, яка тривала з 2022 року і вплинула на установу, визначену як об’єкт критичної інфраструктури Чехії, була здійснена суб’єктом кібершпигунства APT31, який публічно асоціюється з Міністерством державної безпеки”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що розширене розслідування інциденту, яке дозволило з високою ймовірністю ідентифікувати винного, провели Служба інформації безпеки, Військова розвідка, Управління зовнішніх зв’язків і інформації та Національне агентство кібербезпеки та інформаційної безпеки.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі повідомив, що викликав посла Китаю “щоб дати зрозуміти, що такі ворожі дії мають серйозні наслідки для наших двосторонніх відносин”.

“Китай втручається в наше суспільство — через маніпуляції, пропаганду та кібератаки. Одна з них нещодавно була спрямована проти МЗС Чехії. Ми виявили зловмисників під час атаки. Наші органи безпеки відреагували, провели ретельне розслідування — і тепер ми публічно про це повідомляємо. У міністерстві я впровадив нову систему зв’язку, яка виводить нашу безпеку на новий рівень”, – зазначив Ліпавський.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що залишить посаду протягом кількох тижнів і в країні можуть відбутися дострокові президентські та парламентські вибори.

Кількість жертв подвійного землетрусу у Венесуелі зросла до 1430 осіб, ще 3238 людей отримали поранення. Про це повідомляє BBC із посиланням на заяву законодавця Хорхе Родрігеса, який виступив на державному телебаченні.