Через підвищення тарифів на комуналку в Росії впав рейтинг Путіна
Джерело: The Moscow Times
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
Згідно з опитуванням Фонду “Громадська думка”, в Росії рейтинг схвалення діяльності Путіна за тиждень із 29 червня до 6 липня опустився на 4 відсоткові пункти – з 83% до 79%.
Падіння рейтингу Путіна стало найзначнішим із вересня-жовтня 2022 року, коли на тлі мобілізації він втрачав 5% за тиждень. Рейтинг довіри президенту також знизився на 4 пункти – з 82% до 78%, чого статистика Фонду не фіксувала з минулої осені.
З 57% до 52% – найнижчої позначки з початку року – просів рейтинг схвалення уряду. Частка тих, хто “погано” оцінює роботу прем’єра Михайла Мішустіна, встановила максимум із грудня минулого року (13%).
Провідний експерт Європейського центру аналізу та стратегій Владислав Іноземцев вказує, що зниження рейтингу Путіна пов’язане з новими факторами дискомфорту – авіаколапсом, вимкненням інтернету, складнощами з розрахунками за картками. Крім того, вплинуло зростання цін на комунальні послуги, адже перші платіжки за липень надійшли якраз цього тижня.
У середньому по Росії з 1 липня тарифи зросли на 13,4% – рекордно за десятиліття. В деяких регіонах зростання виявилося ще вищим: на 15% – у Москві, на 18,3% – у Московській області, на 19,8% – Кузбасі, на 20% – в Архангельській області, на 21% – у Пермському краї. Загальноросійський рекорд встановив Іжевськ, де тарифи зросли одразу на 38%.
“Підвищення тарифів виявилося набагато більшим, ніж темп інфляції: люди розуміють, що влада вичавлює з них останнє без жодного докору сумління. Загалом, війна поступово проникає в повсякденність – і, ймовірно, населення почало розуміти, що це саме її наслідки, а не просто “об’єктивні чинники”, – сказав Іноземцев.
Політолог Аббас Галлямов зазначає, що здорожчання комуналки сприймається як один із доказів того, що країна не витримує тягаря війни. Падіння рейтингу Путіна стало результатом сварки з Дональдом Трампом, вважає Галлямов.
“Росіяни відчули себе обдуреними: вони сподівалися, що і СВО (так в Росії називають повномасштабне вторгнення в Україну – ред.), і взагалі період міжнародної напруженості рухаються до свого завершення, а тут раптом зрозуміли, що ніякого кінця всьому цьому не передбачається”, – сказав Галлямов.
- Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.
- Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.