Через сильну посуху ставок на Гаваях набув пурпурового відтінку

Джерело: CNN

Вода в Національному заповіднику дикої природи Kealia Pond, одному з небагатьох прибережних солончаків на острові Мауї, була яскраво-рожевою принаймні з 30 жовтня, кажуть посадовці, після того, як вміст солі різко підвищився на тлі надзвичайної посухи.

Зразки води, надіслані до Гавайського університету, свідчать про те, що причиною нового пурпурового відтінку водойми є галобактерії.

Галобактерії — це одноклітинні організми, які процвітають у дуже солоній воді, як-от у Великому Солоному озері та Мертвому морі. Бактерія вважається так званим екстремофілом через її здатність жити в такому екстремальному середовищі – в цьому випадку там, де солоність води вдвічі вища, ніж у морській воді.

У той час як Кеалія буквально означає “сольова інкрустація”, солоність ставка різко зросла за межі норми через сильну посуху на Мауї. Весь острів перебуває у сильній або гіршій посусі, згідно з моніторингом посухи США. Місцевість, де розташований заповідник Kealia Pond, перебуває у стані, який вважається надзвичайною посухою – другою найгіршою за шкалою моніторингу посухи.

Потік Вайкапу, який приносить воду з гір Західного Мауї у ставок Кеалія, також протікає через зону надзвичайної посухи. Менше надходження прісної води у ставок підвищило концентрацію солі та створило затишний притулок для галобактерій яскравих відтінків.

Приблизно 90% округу Мауї, до якого входять інші острови, переживають щонайменше сильну посуху, яка ще більше посилилася після смертоносної лісової пожежі, яка охопила Лахайну в серпні.

Вчені все ще вивчають, як кліматична криза вплине на Гаваї, але загалом є впевненість, що посуха посилиться з підвищенням глобальної температури – навіть у таких тропічних регіонах, як цей.

  • Президент США Джо Байден і його дружина, перша леді Джилл Байден, прибули на гавайський острів Мауї – через 13 днів після лісових пожеж, які забрали щонайменше 114 життів і спустошили історичне місто Лахайна.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.