Через вплив соцмереж діти використовують антивікові креми, які шкодять їхній шкірі
Джерело: AP News
Дівчатка, яким менш як 10 років, через вплив соцмереж починають користуватись креми проти зморшок, які, як наслідок, шкодять їхній шкірі.
Скарлетт Годдард Страхан почала думати про появу зморшок на обличчі почала думати, коли навчалась у п’ятому класі. Вона разом з подругами годинами переглядали відеоролики у тіктоці та ютубі, де інфлюенсери рекламували засоби для догляду за шкірою.
Відтак дівчинка ґрунтуючись відеороликами розробила власну процедуру догляду за шкірою з допомогою засобів для очищення, спреїв, зволожуючих масок та кремів.
Та якось посеред ночі дівчинка відчула, що її шкіра пече і на ній з’явились пухирці. Це було наслідком інтенсивного застосування засобів для дорослої шкіри. Через кілька місяців на її обличчі залишись невеличкі сліди від пухирців.
“Я не хотіла мати зморшки та виглядати старою. Якби я знала, зо це так вплине на моє життя, я б ніколи не користувалась цими засобами”, – розповіла Скарлетт, якій нещодавно виповнилось 11 років.
За словами фахівців, досвід Скарлетт став звичайним явищем. Дівчатка масово відвідують магазини косметики, аби купити засоби для догляду за шкірою, під впливом вірусних відеороликів у соцмережах з хештегом #SephoraKids.
Дівчатка віком від 8-ми років приходять у кабінети дерматологів з висипами, хімічними опіками та іншими алергічними реакціями, адже використовують засоби, не призначені для дитячої шкіри.
“Коли діти використовують антивіковий догляд за шкірою, вони насправді можуть викликати передчасне старіння, зруйнувати шкірний бар’єр та призвести до постійних шрамів”, – розповіла дерматологиня Брук Джеффи, яка публікує власні відеоролики у соцмереж, де спростовує порали інфлюенсерів.
Окрім фізичного впливу, експертів схвильовані і впливу на психіку дівчаток. Дані свідчать, що надмірне зосередження на зовнішності може вплинути на самооцінку та образ тіла, викликати тривогу, депресію та розлади харчової поведінки.
Те, що дівчата захоплюються макіяжем та косметикою не є чимось новим. Так само не вперше є діти, які хочуть відповідати стандартам краси. Однак, за словами Кріс Перрі, виконавчої директорки компанії Children and Screens, яка вивчає вплив цифрових медіа на розвиток дітей, в епоху зображень з фільтрами та ШІ, деякі з прекрасних облич, які діти бачать у соцмережах, навіть не є реальними.
“Дівчаток бомбардують ідеалізованими образами, які встановлюють стандарти краси, які може бути важко – або й взагалі неможливо – досягти”, – сказала Перрі.
Одержимість доглядом за шкірою — це щось більше, ніж прагнення до ідеальної шкіри — вважає 14-річна Міа Холл з Нью-Йорка.
“Мовиться про те, щоб відчувати себе прийнятим і належати до спільноти, яка має стиль життя та зовнішній вигляд, який ти хочеш”, — сказала вона.
Дівчина не цікавилась доглядом за шкірою до восьмого класу, коли це стало темою номер один серед розмов однокласниць та у соцмережах. Дівчата об’єднали свої процедури догляду за шкірою.
“Усі це робили. Мені здавалося, що це єдиний спосіб, яким я можу вписатися”, — розповіла Міа.
Вона почала слідкувати за такими інфлюенсерами краси, як Кеті Фенг і Джанна Крістін, які мають мільйони підписників у TikTok. Міа захопилася відео “Get Ready With Me”, де інфлюенсери знімають, як вони готуються — до школи, до вечірки з друзями, збирання речей у подорож. Хештег #GRWM має понад 150 мільярдів переглядів у тіктоці.
“Це як транс. Ви не можете перестати дивитися це. Тому, коли вони кажуть мені: “Іди купи цей продукт” або “Я користуюся цим, і це чудово”, це виглядає дуже особисто. Отримавши те, що вони мають, я відчуваю зв’язок із ними”, – розповіла дівчина.
Дівчина почала щотижня відкладати гроші зі своїх кишенькових коштів на придбання засобів для догляду за шкірою. Вона купила засіб для вмивання, спрей, сироватку, тонкі, зволожуючий крем та сонцезахисний крем, які вона використовує щоденно. Більшість – це люксові бренди, вартість яких може сягати 70 доларів.
“Я дуже ревную і почуваюсь невпевнено, коли бачу інших дівчат мого віку, які виглядають дуже красиво чи у яких надзвичайне життя”, – зізналась Міа.
Рівень деталізації та інформації, яку дівчата отримують з уроків краси, надсилає тривожне повідомлення в уразливому віці, оскільки дівчата переживають статеве дозрівання та шукають свою ідентичність, вважає Шарлотта Маркі, експертка із зображення тіла та психологиня Ратгерського університету.
“Повідомлення молодим дівчатам полягає в тому, що “Ви — це нескінченний проєкт, який потрібно розпочинати”. І, по суті, “Ви не в порядку””, — сказала Маркі.
Такі дівчатка приносять великі доходи косметичним компаніям. До прикладу у 2023 році 49% засобів для шкіри у США придбали споживачі віком до 14%.
Хоча компанії визнають, що не вся їхня продукція підходить молодій шкірі, вони не зробили майже нічого, аби діти припинили купувати її.
Вебсайт Drunk Elephant, наприклад, рекомендує дітям до 12 років не використовувати сироватки, лосьйони та скраби проти старіння “через їх дуже активний характер”. Ця інструкція розміщена на сторінці поширених запитань сайту, тоді як на самих продуктах таких попереджень немає.
Такі інгредієнти, як ретинол і хімічні ексфоліанти, такі як гідроксикислоти, за своєю суттю жорсткі. Для старіючої шкіри вони використовуються для стимуляції колагену та вироблення клітин. Дерматологи кажуть, що молода або чутлива шкіра може зреагувати почервонінням, лущенням і печінням, що може призвести до інфекцій, прищів і підвищеної чутливості при неправильному застосуванні.
Дерматологи погоджуються, що дитячому обличчю зазвичай потрібні лише три засоби, які можна знайти на полицях аптек: ніжний миючий засіб, зволожуючий крем і сонцезахисний крем.
У всіх штатах США занепокоєні матері відвідують дерматологів зі своїми маленькими дочками, несучи сумки, наповнені засобами догляду за шкірою своїх дітей, щоб запитати: чи все в порядку?
“Часто матері говорять саме те, що і я, але їм потрібно, щоб їхня дитина почула це від експерта. Вони кажуть: “Можливо, вона послухає вас, тому що вона точно не слухає мене””, — сказав дерматолог Денді Енгельман.
Мати Міі, Сандра Гордон, дотримувалася іншого підходу. Минулої весни вона помітила темні плями на обличчі доньки і злякалася. Гордон, яка за освітою медсестра, викинула всі продукти своєї дочки у смітник.
Міа не була щаслива у той момент, але зараз вона розуміє, що мама мала рацію Зараз дівчина використовує лише засіб для вмивання обличчя та зволожуючий крем.
11-річна Скарлетт не помітила перших ознак того, що продукти завдавали шкоди її шкірі: у неї з’явився висип і пекуче відчуття протягом декількох днів після того, як спробувала вірусні засоби для догляду за шкірою. Скарлетт подумала, що використовує недостатньо, тому наклала більше. Саме тоді її щоки спалахнули від болю та пухирів.
“Була пізня ніч. Вона заплакала, зайшла в мою кімнату. Усі її щоки були спалені”, — згадує Анна Годдард, мати Скарлетт, яка не усвідомлювала, наскільки Скарлетт одержима доглядом за шкірою.
Коли Годдард прочитала інгредієнти в кожному продукті, вона була шокована виявленням ретинолу в продуктах.
Найбільше хвилює її матір психологічні наслідки, адже Скарлетт цькували у школі після цього.
Матір дівчини висловила сподівання, що виробники попереджуватимуть про те, що у засобах місяться шкідливі для дитячої шкіри речовин.
- Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом заборонив 26 хімічних речовин, які використовуються в багатьох косметичних засобах, таких як засоби для волосся, засоби для миття тіла та лаки для нігтів, через занепокоєння щодо шкоди здоров’ю.
Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні, повідомив заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної пресконференції з главою уряду Швеції Ульфом Крістерссоном у Харпсунді.
Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.
Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.
Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн.