Через злочинні дії росіян на четвертому енергоблоці ЗАЕС стався інцидент із витоком води – «Енергоатом»

Джерело: “Енергоатом”

Внаслідок виведення четвертого енергоблока тимчасово окупованої Запорізької АЕС у режим “гарячого зупину” стався інцидент із витоком води з першого контура реактора в другий.

Радіологічного викиду в довкілля не було.

У компанії пояснили, що це сталось через порушення цілісності третього парогенератора, розташованого в герметичній оболонці блоку. Відтак окупаційне керівництво розпочало переведення четвертого енергоблока ЗАЕС у режим “холодного зупину”.

Водночас протягом наступних трьох днів загарбники переведуть шостий енергоблок ЗАЕС у режим “гарячого зупину”, що є черговим порушенням умов ліцензії та вимог “Енергоатома”.

“Некомпетентне нелегітимне “керівництво” ЗАЕС від “Росатому” послідовно виводить блоки захопленої станції з ладу. І цей злочин із навмисним пошкодженням обладнання 4-го енергоблока, яке призвело до порушення цілісності вже трьох із пʼяти наявних фізичних бар’єрів на шляху розповсюдження радіації, витоку потенційно радіоактивної води першого контура за встановлені межі, пошкодження дорогого обладнання першого контура, буде розслідуваний”, – наголосив президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

Також він додав, що всі причетні до інциденту, хто продовжує виконувати злочинні накази “Росатому” та доводить до критичного стану обладнання всіх енергоблоків Запорізької АЕС, після деокупації станції будуть виявлені та притягнуті до відповідальності.

Крім того, Петро Котін повідомив, що високовольтну лінію зв‘язку 750 кВ відремонтували – і ЗАЕС підключена до основної лінії живлення вчора, 10 серпня, о 19:02.

Нагадаємо, що вчора вночі лінія 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, яка є основною для живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС, була пошкоджена. Після цього станцію довелося перемикнути на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожувало втратою зовнішнього живлення – блекаутом.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.