Через зниження цін на нафту дохід РФ впав до семимісячного мінімуму
Джерело: Bloomberg
Через зниження цін на нафту доходи Росії від експорту впали до найнижчого рівня з лютого.
Падіння цін призвело до зниження вартості нафти марки Urals. Зараз її вартість – 60 доларів за баррель. Це саме та ціна, яку намагались встановити лідери G7 як покарання Росії за її повномасштабне вторгнення до України.
Зниження світових цін на “чорне золото” змусило кілька країн-членів ОПЕК+ – зокрема й Росію – відкласти до грудня пом’якшення обмежень на видобуток, який планували почати у жовтні.
Це означає, що у жовтні-листопаді Кремлю доведеться зменшити видобуток, аби компенсувати перевищення цільового показника ОПЕК+ на початку 2024 року замість того, щоб мати можливість компенсувати скорочення компенсації зростаючою цільовою метою.
Валова вартість російського експорту сирої нафти впала до 1,44 мільярда доларів за сім днів (до 8 вересня) з 1,52 мільярда доларів за період до 1 вересня. Невелике збільшення тижневих потоків було більш ніж компенсоване падінням цін на основну російську нафту. Це призвело до мінімуму тижневої вартості закордонних постачань з січня.
Вартість експорту в балтійських портах знизилася за тиждень приблизно на 6,30 долара за барель, тоді як постачання з Чорного моря впали приблизно на 5,90 долара за барель.
Ціни на основний тихоокеанський сорт ESPO трималися краще, втративши приблизно 2,70 долара порівняно з попереднім тижнем. Ціни з доставкою в Індії також знизилися, впавши приблизно на 5,90 доларів за барель, згідно з даними Argus Media.
Чотиритижневий середній дохід впав до мінімуму з лютого на рівні близько 1,51 мільярда доларів на тиждень. Чотиритижневого середнього піку в 2,17 мільярда доларів на тиждень досягнуто у період до 19 червня 2022 року.
Протягом перших чотирьох тижнів після того, як на початку грудня 2022 року набуло чинності обмеження цін на експорт російської нафти країнами Великої сімки, вартість морських потоків впала до мінімуму в 930 мільйонів доларів на тиждень, але незабаром відновилася.
- Російські пошуки нових великих покладів нафти, які могли б поповнити вичерпувані запаси, знову не принесли істотних результатів.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Дональд Трамп-молодший став найвпливовішим членом родини Трампів у той час, коли обраний 47-м президентом США Дональд Трамп формує найбільш суперечливий Кабінет міністрів у сучасній історії країни. Про це повідомили шість джерел, наголошуючи на тому, що саме молодший просуває відданих, але менш досвідчених кандидатів замість більш кваліфікованих претендентів на ключові посади в адміністрації.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.
США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.