Через зниження цін на нафту дохід РФ впав до семимісячного мінімуму
Джерело: Bloomberg
Через зниження цін на нафту доходи Росії від експорту впали до найнижчого рівня з лютого.
Падіння цін призвело до зниження вартості нафти марки Urals. Зараз її вартість – 60 доларів за баррель. Це саме та ціна, яку намагались встановити лідери G7 як покарання Росії за її повномасштабне вторгнення до України.
Зниження світових цін на “чорне золото” змусило кілька країн-членів ОПЕК+ – зокрема й Росію – відкласти до грудня пом’якшення обмежень на видобуток, який планували почати у жовтні.
Це означає, що у жовтні-листопаді Кремлю доведеться зменшити видобуток, аби компенсувати перевищення цільового показника ОПЕК+ на початку 2024 року замість того, щоб мати можливість компенсувати скорочення компенсації зростаючою цільовою метою.
Валова вартість російського експорту сирої нафти впала до 1,44 мільярда доларів за сім днів (до 8 вересня) з 1,52 мільярда доларів за період до 1 вересня. Невелике збільшення тижневих потоків було більш ніж компенсоване падінням цін на основну російську нафту. Це призвело до мінімуму тижневої вартості закордонних постачань з січня.
Вартість експорту в балтійських портах знизилася за тиждень приблизно на 6,30 долара за барель, тоді як постачання з Чорного моря впали приблизно на 5,90 долара за барель.
Ціни на основний тихоокеанський сорт ESPO трималися краще, втративши приблизно 2,70 долара порівняно з попереднім тижнем. Ціни з доставкою в Індії також знизилися, впавши приблизно на 5,90 доларів за барель, згідно з даними Argus Media.
Чотиритижневий середній дохід впав до мінімуму з лютого на рівні близько 1,51 мільярда доларів на тиждень. Чотиритижневого середнього піку в 2,17 мільярда доларів на тиждень досягнуто у період до 19 червня 2022 року.
Протягом перших чотирьох тижнів після того, як на початку грудня 2022 року набуло чинності обмеження цін на експорт російської нафти країнами Великої сімки, вартість морських потоків впала до мінімуму в 930 мільйонів доларів на тиждень, але незабаром відновилася.
- Російські пошуки нових великих покладів нафти, які могли б поповнити вичерпувані запаси, знову не принесли істотних результатів.
У світі 16 % підлітків стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. Тоді як майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.
Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.
Лікарі КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” нагадали киянам про важливість регулярної вакцинації домашніх тварин від сказу, аби запобігти поширенню цього небезпечного захворювання.
Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.