Черкащанці пересадили клітини кісткового мозку: донором став брат, який загинув на фронті

Зображення: “Суспільне Черкаси”

Джерело: “Суспільне Черкаси”

Донором для жительки Черкащини, якій зробили пересадку клітин кісткового мозку, став її брат, який загинув на фронті.

“Буду жити за двох і втілювати його мрії”, – розповіла Валентина Чувізова. Жінці 46 років, і зараз вона пройшла плановий огляд в онкоцентрі після операції. Тепер очікує результатів, аби зрозуміти, чи потрібно коригувати терапію.

Минулого року у травні у жінки виявили гостру мієлоїдну лейкемію – онкологічне захворювання кровотворної системи.

В онкоцентрі Валентина пройшла три курси хімієтерапії. Одначе, їй необхідна була пересадка стовбурових клітин із кісткового мозку. Донором тоді став брат-військовослужбовець.

“Він був на позиціях і його сюди викликали. Він здав аналіз крові, сумісність була десять із десяти. Після третьої хімії у мене виявили в легенях гриби. Мені дали зрозуміти, що це довго лікується, і я брату про це сказала. Він каже: “ну швидше, тому що тут таке робиться, що невідомо, чи вийду здати”. Ми хотіли живі клітини підсадити. Лікар запропонував їх заморозити. Брата викликали, це було в кінці літа. Тоді я його востаннє бачила. І він поїхав знову туди, а 5 вересня його не стало”, – розповіла Валентина.

Зображення: “Суспільне Черкаси”

Пересадку Валентині зробили 31 жовтня. Своїм життям насамперед завдячує брату Олександру.

“Коли він загинув, мені стало важче боротися. Але все одно я трималася, не розкисала. Йому дуже хотілося побачити, як це допомогло вилікувати хворобу. Що я залишилась жива, і в мене все добре. Я думаю, що він з неба дивиться і радіє за мене, тому що він дуже хотів, щоб я вилікувалась. Здається, його клітини до мене приживаються”, – поділилася думками Валентина.

Зображення: “Суспільне Черкаси”

За словами завідувача блоку трансплантації кісткового мозку Богдана Скульського, період реабілітації у пацієнтки ще триває.

Валентина Чувізова зазначила, що після повного одужання планує жити за двох: “Житиму за двох, буду втілювати те, що він, можливо, не зробив при житті”.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.