«Чоловіча енергія»: Цукерберг пояснив, чому Meta відмовилася від програм інклюзії

Джерело: Bloomberg і New York Post

Генеральний директор Meta Марк Цукерберг висловив невдоволення сучасною корпоративною культурою, заявивши, що багато компаній відходять від “чоловічої енергії”. У цьому контексті він прокоментував, як Meta вирішила відмовитися від програм різноманітності та інклюзії.

У своєму інтерв’ю для подкасту “The Joe Rogan Experience” він назвав корпоративну культуру “кастрованою” та наголосив, що певна агресія в поведінці може бути корисною.

“Я вважаю, що чоловіча енергія — це добре, і, очевидно, суспільство має її вдосталь, але я думаю, що корпоративна культура справді намагалася від неї піти”, — зазначив Цукерберг.

Водночас він наголосив, що жінки мають мати можливість досягати успіху, а компанії повинні створювати умови, які сприяють цьому.

Цього ж дня Meta оголосила про припинення своїх програм, спрямованих на різноманітність, справедливість і залучення (DEI). У внутрішній записці віцепрезидента з кадрів Джанель Гейл зазначалося, що компанія врахувала зміни у правовому та політичному середовищі, пов’язані з цією політикою.

Зміни в політиці також передбачають скасування перевірки фактів у США, яку замінять інструментом “Нотатки спільноти”, та пом’якшення правил модерації контенту. Meta внесла зміни до своїх правил модерації, дозволивши користувачам Facebook, Instagram і Threads звинувачувати людей у психічних розладах чи аномаліях на основі їхньої гендерної приналежності або сексуальної орієнтації. Водночас заборона на образи через психічний стан залишається чинною в інших випадках.

Цукерберг згадав і про власний досвід взаємодії з адміністрацією США, заявивши, що співробітники Meta стикалися з тиском і навіть агресією під час обговорення контенту, пов’язаного з пандемією COVID-19. Він розкритикував адміністрацію Байдена, звинувативши її у спробах надмірного контролю інформаційного простору.

Також повідомляється, що Meta змінює свою внутрішню політику, включаючи скасування додаткових заходів підтримки для трансгендерних і небінарних працівників. Такі дії відображають ширший культурний зсув у великих корпораціях після обрання президентом Дональда Трампа.

За словами Цукерберга, зміни спрямовані на повернення до “витоків вільного самовираження” на платформах Meta.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.