Чорнобильська зона відчуження стане придатною для життя лише через 20 тисяч років – ДАЗВ

Джерело: Григорій Іщенко в інтерв’ю УНІАН

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко оцінив, що Чорнобильська зона відчуження буде придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років.

Більше “чистих” локацій не з’явиться. По цезію і стронцію період напіврозпаду 30 років, але у плутонію, в уранової групи цей період від 20 тисяч років, – наголосив фахівець.

Іщенко пояснив, що 30-кілометрова зона включає “зону промислового використання” – територія, на якій фіксують максимальне забруднення. Її можна використовувати для промислових потреб. Він зауважив, що нині існують плани щодо впровадження на місці “зеленої” енергетики.

Раніше по “чистих” локаціях проводили екскурсії. Маршрути перевірили дозиметрично та офіційно затвердили, запевнив фахівець.

Читайте також: 26 квітня відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

Додамо, що з початку повномасштабної війни в Україні виникла проблема з “поселенням” людей у Чорнобильській зоні відчуження для отримання щомісячних виплат від держави. Це коштувало бюджету 15 мільярдів гривень на рік.

З 2022 року почалися випадки, коли суди масово призначають виплати людям, які не мають статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи або ліквідатора, але зареєстровані в зоні радіаційного забруднення. Це призвело до різкого зростання кількості отримувачів доплат — з 10 000 осіб до 135 400.

Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак зазначила, що ця ситуація призводить до значних фінансових витрат — близько 15 млрд грн на рік.

Для розв’язання цієї проблеми в проєкт бюджету на 2025 рік додали норму, яка обмежує виплати лише тими людьми, які проживали в зоні ЧАЕС з 1986 до 1993 року.

Крім того, правоохоронці встановили, що деякі люди спеціально прописуються в Чорнобильській зоні в непридатних для життя будинках, часто кілька десятків осіб в одній квартирі.

Ієромонах Макарій з Іваново-Вознесенської єпархії Російської православної церкви заявив, що освячення балістичних ракет не суперечить “принципам християнства”, якщо ці ракети “приносять користь людям”.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко оцінив, що Чорнобильська зона відчуження буде придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 травня. Від початку цієї доби відбулося 201 бойове зіткнення.

Кабінет Міністрів затвердив положення про діяльність державного агентства ПлейСіті, а саме те, як воно працюватиме та чим займатиметься.

Блогерка із Дніпра Анна Алхім вкотре опинилася у центрі скандалу. Цього разу через зневажливу реакцію на українську пісню під час вечірки в блогерки Стасі Макєєвої. Українські ветерани розкритикували Алхім за поведінку під час повномасштабної війни.