Чотирирічна дівчинка встановила новий рекорд, підкоривши Еверест

Джерело: Bild та акаунт брата дівчинки в Instagram

Чотирирічна Зара з Чехії досягнула базового табору на горі Еверест, ставши наймолодшою людиною, яка досягла цієї вершини. Дівчинка перевершила попередній рекорд п’ятирічного індійця.

Для досягнення світового рекорду Зарі знадобилася унікальна фізична підготовка. Вона вирушила в експедицію разом зі своїм батьком та братом 7 січня.

Фото: Instagram / @sasha.jede

На момент вирішального підйому їй було лише 4 роки та 5 місяців, і вона піднялася на висоту 5300 метрів над рівнем моря самостійно. Загальна ж довжина сімейної експедиції до базового табору та назад складала приблизно 270 кілометрів.

“Треба наголосити, що умови в гуртожитках, у так званих лоджах, дуже обмежені: там не жарко, у спальнях іноді було навіть нижче як -10 градусів за Цельсієм”, – зауважено в акаунті брата дівчинки.

Зара виростала в умовах сільської Малайзії, що дозволило їй набути унікальної фізичної підготовки. З раннього дитинства вона щоденно проходила великі відстані, піднімаючись на 300-600 метрів висоти, та пройшла понад 2200 кілометрів у джунглях у 2023 році.

“Маленька Зара ніколи не купається в теплій воді, навпаки, додає лід, тому, напевно, холод не викликав у неї проблем”, – додав її брат.

Фото: Instagram / @sasha.jede

Завдяки ретельно продуманій акліматизації рівень насичення киснем в її крові не опускався нижче 90%.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.