CNN показала кадри двох страт українських полонених. Відомо про мінімум 28 таких випадків

Джерело: CNN

Телекомпанія CNN оприлюднила нові кадри страт українських військовополонених.

Загалом Офіс генпрокурора України розслідує 28 випадків розстрілів російськими військовими беззбройних українських полонених від початку вторгнення. У такий спосіб вбили щонайменше 62 військовополонених.

Також розвідка надала журналістам список із 15 випадків страти українських полонених з листопада 2023 року, більшість з яких підтверджені відеозаписами та аудіоперехопленнями.

Українські прокурори заявили, що вважають ймовірні страти воєнними злочинами та частиною спланованої політики Кремля.

“Якщо військовополонені здаються, якщо вони показують, що здаються, якщо вони без зброї в руках, то розстріл без суду і слідства є військовим злочином”, – заявив Андрій Костін, генеральний прокурор України.

CNN оприлюднив два нових відеозаписи страт українських військових.

Перше відео, зняте українським дроном у серпні 2024 року на Покровському напрямку, показує, як троє українських солдатів, що здалися в полон після захоплення їхніх окопів, були розстріляні росіянами. Військові стояли навколішках, з руками на головах, без опору. Деталі про підрозділ і місце інциденту не розголошуються.

Другий відеозапис, знятий у травні 2024 року біля Роботиного в Запорізькій області, показує страту трьох українських полонених. Російські військові наказали їм лягти обличчям донизу після захоплення їхнього бліндажа. Українська розвідка передала журналістам аудіозаписи, де російський командир із позивним “Турок” віддає наказ своєму підлеглому “Малому” вбити полонених і доповісти про це.

CNN зазначає, що численні відео страт українських військових і зростання цієї варварської практики з боку росіян створює дилему для українського командування. Необхідність привернути увагу до цих злочинів може підривати моральний дух українців.

Джерело CNN, яке надало відео нещодавньої страти під Покровськом, також повідомило про численні подібні випадки на передовій, які ще не оприлюднено або не розслідуються офіційно.

 

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.